ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Який дохід дозволяє сьогодні українцю купити нерухомість за кордоном?

7 Вересня 2015 г.

Інтерес з боку українців до покупки закордонної нерухомості знову позначив себе, кажуть ріелтори. За оцінками фахівців, політичні та економічні проблеми України виступають тим фоном, на якому повільно, але стабільно підвищується попит на закордонні квадратні метри.

«Якщо рік тому переважаючим мотивом покупки нерухомості за кордоном, як правило, виступала потреба зберегти валютні заощадження або вкласти їх з метою отримання прибутку, то сьогодні покупці все частіше заявляють про бажання мати власну нерухомість для відпочинку. Відповідно до цього люди формують і вимоги до об'єкта нерухомості, суть яких зводиться до наступного: при необхідності переїхати всією сім'єю і швидко вселитися », - повідомила СтройОбзор член Ради директорів компанії ХАН Олена Манжос.

Найбільший інтерес українці проявляють до Середземномор'я, в першу чергу, Туреччини і Болгарії. Ці країни приваблюють покупців можливістю отримати доступний кредит або розстрочку. «Ставка по кредиту при наявності підтверджених доходів становить 6-8% на рік. Це для українців дуже цікаві умови. Особливо якщо врахувати той факт, що, по-перше, в Україні середня ставка становить 25%, а, по-друге, практично жоден банк сьогодні не дає іпотечну позику. Крім того, закордонні забудовники пропонують розстрочки: 30% від вартості об'єкта вноситься на етапі «котловану», а решта або частинами щомісяця до кінця будівництва, або відразу після введення будинку в експлуатацію. Якщо повною сумою покупець не має, можна взяти кредит строком до 20 років », - підкреслила експерт.
І додала, що в даний час ціни житла в Туреччині і Болгарії можна порівняти з цінами в Україні. «Сьогодні середня вартість житла бізнес класу в Україні становить еквівалент 1000 доларів за метр. Приблизно така ж ціна квадратного метра в Туреччині або Болгарії, а середня квартира на узбережжі коштує близько 75 тисяч доларів. При покупці на первинному ринку на умовах першого внеску в 30% від вартості і розстрочки на 18 місяців, виплата складе до 4 тисячі доларів на місяць. Однак ризиків менше. І ймовірність того, що в Туреччині будинок не буде добудований, що не буде вчасно введено в експлуатацію, набагато нижче, ніж при покупці квартири на етапі котловану в Україні », - вважає Олена Манжос.

За словами експерта, Туреччина найбільш приваблива для тієї категорії покупців, які також розглядають покупку нерухомості як інвестиційний проект. У цій країні зараз дуже активно розвивається будівництво і підвищуються ціни житла, кажуть ріелтори. «Вартість квадратного метра на етапі« котловану »за рік-півтора, до моменту введення будинку в експлуатацію, може виростати на 20-35%. Крім того в Туреччині є можливість віддавати наявну нерухомість в управління місцевим ріелторських компаній, які зобов'язуються надавати власнику прибуток у розмірі 6% від вартості квартири в рік », - зазначила Олена Манжос. Болгарією, на думку експерта, в першу цікавляться ті покупці, для яких важливий менталітет жителів і традиції країни, в якій планується придбати нерухомість. «Одним з найбільш поширених віросповідань Болгарії є православ'я. Там широко використовується російська мова, а кліматичні умови багато в чому нагадують Крим. Але найголовніша перевага - це можливість дістатися до Болгарії на автомобілі: відстань від Києва до Варни становить трохи більше тисячі кілометрів », - каже фахівець.

Олена Манжос також додала, що сьогодні українці минули якийсь психологічний бар'єр, який ставив питання придбання житла за кордоном в категорію «вкрай». На думку ріелтора, певну роль у зміні ставлення до покупки нерухомості за кордоном зіграли ознайомчі тури, в рамках яких іноземні компанії запрошують покупців на об'єкти будівництва. Крім того, багато хто починає розуміти, що сьогодні чисто технічні, процедурні питання, пов'язані з покупкою нерухомості за кордоном, найчастіше вирішуються набагато простіше і швидше, ніж питання покупки нерухомості в Україні, зазначила Олена Манжос.

Источник: Стройобзор.