ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

У Харкові зросла кількість бажаючих придбати елітне житло

23 Вересня 2013 г.

У Харкові зросла кількість бажаючих придбати елітне житло. Як повідомила керівник компанії ХАН Світлана Якимова, у вересні 2013 року на кожні 10 квартир класу «преміум» доводилося 6 покупців, тоді як у вересні минулого року на 10 квартир доводилося 4 покупця. На думку фахівця, підвищення купівельного інтересу пов'язано з низькими темпами зростання цін елітних об'єктів.

«У вересні 2012 року середня вартість квартир класу« преміум »становила еквівалент 1359 доларів за квадратний метр. За рік ціна підвищилася на 1,1% і в вересня 2013 склала еквівалент 1374 доларів за метр. Для порівняння: в класі «бізнес» ціни за аналогічний період зросли на 5,8% - з 1107 до 1171 доларів за метр, а в класі «економ» зростання склало 5,6% - з 953 до 1004 доларів за метр », - підкреслила Світлана Якимова.

Крім того, експерт звернула увагу на зміни купівельного ставлення до покупки преміальних квартир. «Якщо раніше квартири в більшості випадків розглядалися тільки як житлова площа, то сьогодні до елітних об'єктів нерухомості відносяться як до економічних активів. Наприклад, практично всіх покупців хвилюють рівень енергопостачання квартири і розміри комунальних платежів, оскільки і те й інше безпосередньо впливає на ліквідність об'єкта, зокрема, на можливість швидкого продажу », - зазначила Світлана Якимова.

Вона також додала, що згідно з результатами дослідження, проведеного фахівцями компанії ХАН, 82% покупців в сегменті «преміум» купують квартири для проживання, 14% вкладають кошти в купівлю об'єкта з метою подальшого продажу і 5% набувають елітні квартири для здачі в оренду. Джерелом покупки квартири в 68% випадків є зароблені кошти, в 16% випадків - гроші, отримані від реалізації іншого об'єкта нерухомості, і в 16% - накопичення, додані до засобів, виручених від продажу іншого житла. При цьому 56% від загального числа покупців складають приватні підприємці, 20% - фахівці, 16% - чиновники і 8% припадає на ТОП-менеджмент компаній різного рівня.