ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

У Харкові покупці житла виграють майже половину вартості

29 Травня 2015 г.

Експерти відзначають попит на невеликі і недорогі квартири на околицях і в спальних районах Харкова.

З початку кризи і проведення АТО середня вартість квадратного метра житла на вторинному ринку нерухомості Харкова знизилася на 40% відсотків. Такі результати моніторингу, проведеного фахівцями компанії ХАН. «В кінці 2013 - початку 2014 року ціна житла на вторинному ринку становила, в середньому, еквівалент 1000 доларів за метр. Сьогодні вона майже вдвічі нижче, а значить придбати нерухомість зараз вдвічі вигідніше, ніж до кризи. Причому, навіть за класами житла, «розбіг» вартості невеликою. Середня вартість квартири класу «економ» в Харкові складає еквівалент 500 доларів за метр, класу «бізнес» - 600 доларів, і класу «преміум» - 650 доларів за метр », - повідомила керівник компанії ХАН Світлана Якимова.

За оцінками експерта, ситуація, що склалася найбільш вигідна тій категорії потенційних покупців, яка або зняла гроші з банківських депозитів або планує це зробити найближчим часом. «Сьогодні перед цими людьми стоїть питання: куди інвестувати кошти, щоб, як мінімум, зберегти, а, як максимум, примножити? Найбільш зрозумілими і традиційними залишаються два інструменти: банківський депозит або нерухомість. І самим логічним виглядає такий шлях: покласти заощадження в банк, дочекатися поки ціни житла досягнуто «дна», забрати з банку і купити житло. Але при всій своїй привабливості, цей шлях має певні ризики, зокрема, нестійке становище банківської системи. Тобто не факт, що поклавши гроші на депозит, людина зможе їх отримати назад. Тому зараз багато хто сприймає рішення і, не чекаючи подальшого зниження цін, вкладають кошти в купівлю нерухомості. Не останню роль в цьому відіграє той факт, що, в порівнянні з докризовим вартістю житла, вкладення в покупку квартири або будинку сьогодні вдвічі вигідніше », ¬- підкреслила фахівець.

Світлана Якимова також додала, що ціни в сегменті вторинного мають чітку тенденцію до зниження. Однак подальше здешевлення вартості квадратного метра не буде настільки швидким і помітним, як це було дотепер.

Довідка: Компанія ХАН входить в п'ятірку найбільших агентств Харкова. Є автором методик щодо з'ясування потреб клієнта і ефективному вирішенню завдань в рамках покупки, продажу, оренди житлової та комерційної нерухомості, а також аналізу ринку. Має у своєму розпорядженні 18-річним досвідом надання ріелторських послуг.