ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Рівень торгу на ринку нерухомості знизився до рекордно низької позначки.

24 Березня 2016 г.

На початку 2016 року розмір поступки на ринку вторинного житла Харкова знизився то рекордно низької позначки. Якщо в січні середній торг між покупцем і продавцем становив приблизно 1,6% від суми угоди, то в лютому це показник знизився до 0,7%, відзначають ріелтори. «Розмір поступки, на яку готові піти продавці житла, знизився майже в два рази і сьогодні становить, в середньому, еквівалент $ 286. Для порівняння: в лютому минулого року торг становив близько $ 900. Різниця становить еквівалент $ 614. Однак це зовсім не означає, що протягом 2016 року позиція продавців по відношенню до покупців ставала все більш безкомпромісною. Зниження рівня торгу говорить про те, що власники об'єктів нерухомості перестають закладати в ціну продажу «зазор на поступку» і все частіше виставляють об'єкт за реальною вартістю, тобто такий, яку сьогодні готовий запропонувати ринок », -повідомила керівник компанії« ХАН »Світлана Якимова .

Разом з тим, як зазначила експерт, в друкованих виданнях та інтернет-ресурсах переважають оголошення про продаж житла, в яких заявлена ​​вартість об'єкта нерухомості явно перевищує ринкову. «На жаль, з'ясувати реальну ринкову вартість квартири або будинку покупцям вкрай складно. В оголошенні вони бачать заявлену продавцем ціну, тобто так звану «ціну пропозиції». І нерідко ця ціна вводить покупців в оману, а іноді і підштовхує до того, щоб відкласти вирішення житлового питання на невизначений час », - підкреслила Світлана Якимова.

За даними експерта, середня ціна реальних продажів вторинної житлової нерухомості в в Харкові за підсумками лютого 2016 року склала еквівалент $ 620 за кв.м., що на 5,5% більше, ніж в попередньому місяці. Таким чином, в даний час вартість однокімнатної квартири, в середньому, становить еквівалент близько $ 20800, двокімнатної - $ 30200, а трикімнатної - $ 39700.

Довідка: Компанія «ХАН» входить в п'ятірку найбільших агентств Харкова. Є автором методик щодо з'ясування потреб клієнта і ефективному вирішенню завдань в рамках покупки, продажу, оренди житлової та комерційної нерухомості, а також аналізу ринку. Має у своєму розпорядженні 19-річним досвідом надання ріелторських послуг.