ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Реформа БТІ знизить витрати на оформлення угод купівлі-продажу

19 Жовтня 2012 г.

Вступ нових правил оформлення прав на нерухомість (закон «Про технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна») призведе до значного скорочення часу проведення угод купівлі-продажу і зниження вартості реєстраційних процедур, за попередніми підрахунками, в 2,5 рази.

Таку думку висловив директор філії ХАН Андрій Правдин.

За його словами, участь приватних структур в подібних угодах - це нормальна європейська практика. Але не в приклад Україні, в європейських країнах ця процедура набагато довший і складніший: якщо зараз реєстрація прав на нерухоме майно в Україні займає максимум місяць, то, наприклад, в Туреччині період оформлення - від 6 місяців до року. Після вступу нового закону в силу нотаріуси будуть витрачати на оформлення угоди, внесення нових даних в реєстр і підготовку вилучення з нього в середньому 2-4 години.

Також, поява вільної конкуренції між нотаріусами - на противагу консолідації цілого спектра послуг в руках БТІ - дозволить знизити кінцеву вартість оформлення угоди орієнтовно в 2,5 рази - з 2500 до 1000 гривень. Крім того, даний механізм оформлення дозволить виключити і корупційну складову.

Тому зараз ринок нерухомості реагує на прийдешні зміни спокійно - без паніки чи ажіотажу - ні у продавців, ні у покупців побоювання даний законопроект не викликає.

«На сьогоднішній день в Харкові все готово для того, щоб нова система нормально запрацювала з 1 січня. Нотаріуси готові до змін і вже знайомі з технологією, за якою доведеться працювати в майбутньому, - вважає Андрій Правдин. - Для сторін угоди це означає, перш за все, те, що запевнити відповідний договір і зареєструвати право на землю і нерухомість можна буде в «єдиному вікні» - у нотаріуса. Для порівняння, зараз вони реєструються різними органами в шести окремих реєстрах ».

За прогнозами Андрія Правдіна, вступ нового закону в силу знизить навантаження на БТІ, залишивши за ним лише виконання прямих обов'язків по первинній і поточної інвентаризації, а також зробить процес оформлення угод більш простим, швидким і дешевим.

Довідка: Закон «Про технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна», покликаний спростити процедуру реєстрації нерухомості, набуде чинності 1 січня 2013 року. Розподіл ролей між БТІ і нотаріальних контор, передбачене нормативним актом, буде остаточно визначено після внесення поправок президента.

Довідка: Компанія ХАН заснована в 1996 році. Входить в п'ятірку найбільших агентств нерухомості Харкова. Надає повний пакет послуг купівлі, продажу та оренди житлової та комерційної нерухомості, а також надає консалтингові послуги з аналізу ринку.