ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Зараз квартири в продажу не затримуються

5 Серпня 2014 г.

У Харкові середній термін продажу квартир і будинків на ринку вторинного житла скоротився майже вдвічі і досяг рекордної за півріччя позначки. Якщо січні 2014 року об'єкт купували, в середньому, після 50-60 днів експозиції, то в липні 2014 середній термін продажу об'єкта склав 28 днів, говорять експерти ринку нерухомості. «Скорочення термінів експозиції говорить про те, що на ринку залишилися продавці і покупці з високим ступенем мотивації. У більшості випадків, це переселенці зі східних регіонів України, або харків'яни, які продають нерухомість з метою переїхати в інше місто. Такі продавці і покупці, по-перше, чітко розуміють, з якою метою їм необхідно здійснити операцію, а по-друге, прагнуть зробити її максимально швидко. І тому готові приймати ті цінові умови, які сьогодні пропонує ринок », - повідомила керівник компанії ХАН Світлана Якимова.

Експерт зазначила, що більш тривалі терміни експозиції раніше трималися за рахунок тих продавців, які не відчували гостру потребу в здійсненні угоди. «Ситуація, що на ринку ситуація, зокрема, зниження цін, а також коливання курсів валют, відсіяла тих власників житла, які виходили на ринок з бажанням« спробуємо попродавали, а раптом вийде? » Ця категорія продавців могла собі дозволити не йти на поступки в торзі або виставляти житло на продаж за ціною вище ринкової. Крім того, процес продажу нерухомості призупинили ті продавці, яким ринкова ціна не дозволяє на даний момент вирішити завдання, пов'язані з продажем житла, наприклад, роз'їхатися », - додала Світлана Якимова.

Говорячи про купівельні переваги, фахівець зазначила, що потенційні власники житла, як правило, розглядають варіанти або в низькому або у високому ціновому сегментах. При цьому особливим попитом користуються квартири і будинки в якісному житловому стані, оскільки сьогодні на проведення ремонту покупці не готові витрачати додатковий час і кошти.