ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

З грудня ціни на квартири в Харкова стабільні

11 Липня 2013 г.

Вартість квартир на ринку вторинної житлової нерухомості Харкова в доларовому еквіваленті залишалася незмінною протягом останніх 6 місяців. При цьому ціна на житло несуттєво коливалася в межах процентного коридору.

Ціна на ринку вторинної житлової нерухомості в 2013 році формувалася під впливом декількох ключових факторів. По-перше, це дефіцит ліквідної нерухомості. Зараз так само складно купити ліквідну квартиру у метро. Середній термін продажу таких об'єктів складає 10-15 днів.

По-друге, розвиток забудови в Харкові не дає цінам вторинного ринку рости. Сьогодні ми вже підійшли до того, що нове житло економ-класу іноді можна купити значно дешевше, ніж квартиру на вторинному ринку і при цьому якість новобудов на порядок вище. В таких умовах вторинному ринку стає складніше витримувати конкуренцію. Але така ситуація, на думку експертів нашого агентства, на ринку буде не довго.

Уже зараз повторюється ситуація 2006-2008 років, коли при здачі будинку всі квартири вже розкуплені і забудовники подумують про підвищення цін.

Таким чином, вартість житла на ринку вторинної житлової нерухомості в червні 2013 року склала в середньому 8 144 грн. за кв.м. У доларовому еквіваленті квадратний метр житла коштував $ 1004.

Детальніше про ціни на квартири, про структуру попиту і про кількість пропозиції можете знайти в аналітичному огляді ринку житлової нерухомості Харкова.