ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Якій нерухомості віддають перевагу українці

10 Липня 2015 г.

У Львові всім потрібен центр і парки, в Одесі розкуповують невеликі дешеві новобудови, а в Дніпропетровську говорять про дефіцит соціального житла.
Яку нерухомість воліють українці

Україні продовжують знижуватися обсяги будівництва: за перший квартал 2015 го було прийнято в експлуатацію 1,6 млн кв. м, що на 19,3% менше аналогічного періоду 2014 го. На цьому тлі все сильніше виділяються регіональні проекти, частка яких починає підростати в загальній масі будівництв, незважаючи на домінування столичного регіону (на Київ в січні - квітні довелося 13,3% всіх зданих об'єктів, область - 19,1%). Наприклад, недалеко від лідируючих по будівництву регіонів в цьому році виявилася Львівська область (10,6% зданого житла), Івано-Франківська (7,2%), Одеська (5,5%) Закарпатська (5,2%), Хмельницька ( 5%), Рівненська (3,6%), Харківська (3,4%) і Вінницька (3,3%). Про це передають Вести.

Це за загальним метражем. А за кількістю споруджуваних новобудов після Києва лідирує Львів, де їх 124, далі за ним ідуть Одеса (94), Харків (48) і Дніпропетровськ (32). "Вести" з'ясували, хто будує в регіонах, які квартири і скільки вони коштують.
Яку нерухомість воліють українці

Харків

У Харкові зараз 48 новобудов. Активні забудовники - "Трест Житлобуд-1", "Житлобуд-2", КДСК, "Констракшн Груп". Проекти від 3 до 25 поверхів, десять житлових комплексів - вище 20 поверхів.

Більшість об'єктів пропонують однокімнатні площею понад 38 кв. м і двушки від 60 кв. м.

Источник: http://ubr.ua/market/real-estate/kakuu-nedvijimost-predpochitaut-ukraincy-347545" rel="nofollow

За даними ХАН, ціна квадратного метра в новобудовах знизилася в середньому на 20% в порівнянні з минулим літом. "На даний момент ціни пропозиції знаходяться в межах від $ 222 до $ 2000 за кв. М, а рік тому пропонували квартири за ціною від $ 457 до $ 2879 за кв. М", - уточнив прес-секретар ХАН Михайло Міщенко.

Ціни липня-2015 на економ-клас складають від 6,7 до 11 тис. Грн / кв. м, бізнес - 9,8-16 тис. грн / кв. м, еліт-18,9-30 тис. грн / кв. м.

При цьому частка новобудов в загальній структурі пропозиції на ринку зросла: сьогодні 22,6% всіх квартир - в споруджуваних об'єктах, в минулому році таких було 17,2%.

Покупець звертає увагу на площу і вартість, оптимальний формат - до 75 кв. м. У такому форматі можна в Харкові знайти і однушки, і двушки, і троячки.

У КДСК "Вістям" розповіли, що основною їх клієнт - місцевий, частка приїжджих зменшилася до 20-30%. Також зменшилася в порівнянні з минулим роком кількість інвестиційних угод. "Постійні клієнти є, але їх активність майже вдвічі нижче", - розповіла менеджер відділу продажів Юлія. Також, за її спостереженнями, люди стали обережніше - купують тільки на стадії "коробка", хоча більшість забудовників як і раніше відкривають продажу, як тільки отримують дозвільні документи і заводять на будмайданчик техніку. Проте, за її спостереженнями, на момент здачі об'єкта в експлуатацію в економсегменте вільних квартир уже немає.

Всі ціни в Харкові озвучуються покупцеві в гривні. "У червні трохи знизили ціни з 11-13 до 9,5-10 тис. За квадрат. Впливає на ціноутворення не тільки собівартість, але і попит. Літо - низький сезон, таким зниженням ми стимулюємо продажу", - пояснила Юлія. Саме зниження цін зараз - основна акція від забудовника, а навесні, наприклад, робилася ставка на особисті подарунки: путівки, сертифікати на відпочинок -20-50 тис. Грн, телефон.

Одеса

За даними Address.ua, в Одесі активно продаються квартири на 94 об'єктах. Найактивніші забудовники - Kadorr Group, "Одіссей-БМУ-11", "Гефест", "Стикон".

Поверховість - від 4 до 24 поверхів, причому 15 житлових комплексів вище 20 поверхів. Найменшу однокімнатну в 21 кв. м пропонує ЖК "Комфорт", але в середньому в Одесі однушки будуються 31-50 кв. м, двокімнатні - від 44 до 100 кв. м. Мінімальною ціною квадрата - від 8,5 тис. тис. грн - приваблює ЖК "Маріїнський", а максимальна - 46 тис. грн - у ЖК "Ясная поляна".

Більше 65% об'єктів в Одесі представляють економ-клас, бізнес-класом іменуються 30%, преміум і еліт - 5%. Пропозиція в економ-класі зараз явно перекошене: 80% квартир - однокімнатні. З'явилися в цьому році однушки і в преміум і еліт-сегментах, але на сьогодні їх частка всього 5%.

Сплеск попиту тут зафіксували ще на початку року. В АН "Прем'єр" вирішили навіть проводити для бажаючих оглядові тури по новостроям. "Багато жителів України прагнуть мати нерухомість біля моря, а єдине сьогодні безпечне і законне придбання після втрати Криму - це Одеса. Іноземці теж купують, і ми розраховуємо, що їх кількість зросте. Є навіть клієнти з Росії, хоча в порівнянні з докризовим часом їх звичайно менше ", - пояснили в АН" Прем'єр ".

За даними АН "Прем'єр", в економсегменте розпродаються до моменту здачі в експлуатацію практично всі квартири, в бізнес-класі залишаються до 2%, а найбільша частка вільних квартир в преміум-сегменті.

З акцій найбільш поширені раніше знижка при стовідсотковій оплаті (до 20%) і безвідсоткова розстрочка до введення будинку в експлуатацію. "Найкраще люди клюють на пропозицію фіксації курсу по 16 грн за долар", - розповів "Вістям" директор філії Олександр-N Олексій Красотов.

"З точки зору економіки проблем у забудовників немає. Так, по суті Kadorr пропонує в своїх ЖК красиві комфортні гостинки, в їх деяких будинках до 90% квартир - однокімнатні. На житловому масиві" Райдужний "теж 70-80% квартир - однокімнатні. І подібне пропозиція економ-класу розпродається прекрасно, їх охоче купують і як інвестиції, для подальшої здачі в оренду, і одесити для себе. Так, років через 10-15 ці райони можуть стати проблемними, але це питання соціальний, з точки зору економіки все в порядку " , - вважає Красотов.

Львів

У Львові квартири пропонуються в 124 нових житлових комплексах. Основні забудовники - "Ріел", ЕКО-ДІМ, "Будінвест", "Інтергал-Буд", "Карпатбуд", "Бізнес-Вектор ДК", "Галжітлобуд" .Етажность - від 3 до 18, але найбільше будинків в 9 12 поверхів: таких 65.

Ціни на житло перебувають в діапазоні від 9 тис. До 36 тис. Грн за квадрат. Площа однокімнатної квартири становить від 31 до 76 кв. м, двокімнатні - від 60 до 122 кв. м.

Як повідомив "Вістям" глава Львівського відділення Асоціації фахівців з нерухомості України Андрій Борисов, з жовтня минулого року по березень цього в регіоні був значний сплеск попиту на первинне житло. "Платоспроможну частину населення встигла інвестувати свої кошти в квадрати, вже в травні ми бачили падіння попиту", - уточнив він.

На піку попиту, в кінці минулого року, більшість забудовників у Львові перейшли з долара на гривню в ціноутворенні.

Найкраще розпродається елітне житло - в історичній зоні, ближче до парків, з архітектурою, акуратно вписаною в ансамбль вулиць. "Паркова, Коновальця, біля парку Шевченка - на цих вулицях елітні будинки розпродаються на рівні другого поверху. І купують їх виключно львів'яни, вони розуміють, що іншої можливості не буде", - говорить Борисов.

Більш масові серії економного житла пропонуються в спальних районах, майже на кордоні Львова. Тут основний попит доводиться на двушки, можна без проблем купити 65 кв. м за $ 45 тис. Але є і явний демпінг. "При собівартості будівництва в нашій місцевості від $ 400 за квадрат за цією ж ціною реалізують квартири. За рахунок чого вони економлять? Можна припустити, що на якості будівництва", - говорить Борисов.

У Львові забудовники починають продажу житла відразу після отримання всього пакету дозвільних документів (включаючи оформлення Фонду фінансування будівництва). "На перший пул продаваних квартир, до 10% площі об'єкта, виставляються ціни нижчі на 15-20%", - пояснив "Вістям" керуючий продажами компанії "Ріел" Валентин Яроменко.

Незважаючи на падаючий попит, акції забудовниками проводяться точково, наприклад, на деякі квартири на малопопулярних верхніх поверхах. "Наприклад, у нас з 17 споруджуваних комплексів, акції зараз йдуть на трьох", - зауважив Яроменко.

Але є пропозиції і більш цікавим. Наприклад, "Новий Львів" пропонує "кімнату в подарунок", тобто чотирикімнатну за ціною троячки.

Треба відзначити, що традиційна схема оплати відрізняється від київської: знижок при стовідсотковій оплаті бути не може. Є базові ціни, вони застосовуються при першому внеску не нижче 70%. На залишок дається розстрочка до введення об'єкта в експлуатацію під 10%. Ціни на залишок платежу фіксуються в прив'язці до курсу долара.

В цілому ж ринок перенасичений, пропозиція рази в два більше попиту. "Відкладений попит, звичайно, нікуди не подівся, але я не бачу припливу грошей у населення. Переселенці зі Сходу дають близько 10-12% покупок, не більше", - запевнив Андрій Борисов.

"У цьому році пропозиція вдвічі вище минулорічного при падаючому попиті, і ті із забудовників, хто має проблеми з фінансуванням, можуть потерпіти крах", - вважає Яроменко.

На думку Борисова, в зоні ризику - об'єкти в спальних районах "з нудною архітектурою".

Дніпропетровськ

У Дніпропетровську 32 новобудови заввишки від 4 до 25 поверхів. Однокімнатні квартири - від 40 кв. м, двокімнатні - від 46 кв. м. Основні забудовники - "Будівельник-П", "Перспектива", "Созидатель".

Пік попиту на нове житло в цьому місті, за словами директора АН "Материк" В'ячеслава Козаченко, припав на кінець минулого року - початок нинішнього, під час курсових стрибків. "Як тільки долар почав відкочуватися - ринок став остигати, і навіть забудовники знизили в травні-червні свої ціни на 5-10%", - повідомив він.

Основний попит - комерційний. "Більшість намагалися врятувати свої гривневі заощадження, конвертувати їх в житло. Ця тенденція зберігається і досі, для себе квартири купують мало", - говорить Козаченко.

За словами менеджера "Будівельник-П" Тетяни, частка переселенського попиту була мінімальною, оскільки в минулому році було мало об'єктів на останній стадії будівництва. Але в цілому проекти економ-класу, за словами Тетяни, здаються зі стовідсотковою продажем.

У ЖК "Панорама" ( "Будівельник-П") ціни прив'язали до долара з 2012 р, що цілком виправдано, оскільки цей об'єкт позиціонує себе як бізнес-клас. "Але щоб не відлякати клієнта, ми були змушені в кінці 2014-го зафіксувати ціни. Зазвичай вони змінюються в залежності від стадії готовності об'єкта. Зараз $ 900-1350 залежно від площі квартири, виду з вікна і інших чинників ", - повідомила менеджер відділу продажів Тетяна.

70% квартир - однокімнатні, але їх площа від 71 кв. м, що дозволяє грати з плануваннями. У штаті кілька дизайнерів, і майже третина клієнтів замовляють розробку проекту і супровід ремонту. Проект продавався з фундаменту, зараз реалізовано 80% квартир.

На думку В'ячеслава Козаченко, на ринку Дніпропетровська відчувається дефіцит нових пропозицій. "Є незаповнені ніші, особливо потребує місто в доступне житло. Ціна до $ 500 за квадрат знайшла б свого споживача, і я впевнений, що дуже скоро така пропозиція з'явиться", - сподівається він.