ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Як за новим Законом платити податок на нерухомість?

10 Квiтня 2014 г.

Ріелтори проаналізували зміни в Податковому кодексі України, які внесені згідно «Закону про запобігання фінансової катастрофи і створенні умов для подальшого економічного зростання України» і стосуються оподаткування нерухомості. Експерти кажуть, що нововведення вже встигли «нашуміти» на ринку, оскільки більшість публікацій в ЗМІ на цю тему не давали власникам житла чіткого уявлення про те, як саме буде нараховуватися податок.

«Ставка податку, перш за все, залежить від розмірів нерухомості: за кожен квадратний метр квартири загальною площею від 120 до 240 метрів або будинку площею від 250 до 500 квадратних метрів доведеться заплатити 1% від мінімальної заробітної плати. Станом на 1 січня 2014 року мінімальна зарплата склала 1218 грн. Житло більшої площі оподатковується в розмірі 2,7% від мінімальної зарплати », - повідомила керівник компанії ХАН Світлана Якимова.

За словами експерта, у багатьох власників нерухомості встигло скластися помилкове враження, що обкладатися податком буде вся загальна житлоплощу. «Згідно з нормативом, оподаткуванню підлягає тільки ту кількість квадратних метрів, яке перевищує мінімально допустимі 120 - 240 метрів для квартир і 250 - 500 квадратних метрів для будинків. Тобто, якщо ви володієте квартирою або двома квартирами, загальна площа яких становить, наприклад, 126 метрів, то, відповідно, податком будуть обкладатися тільки 6 квадратних метрів. Однак слід знати, що ці правила поширюється лише на об'єкти, які не використовуються для отримання доходу. Якщо ж нерухомість, наприклад, здається в оренду, то її загальна площа буде обкладатися податком повністю », - зазначила Світлана Якимова.

Нововведення мають ряд недоробок, зокрема, не враховують фактичний стан і ринкову вартість об'єктів. «Основою для нарахування податку є загальна площа нерухомості. А це означає, що ставка податку буде однакова як для власника сучасного розташованого в престижному районі особняка, так і для власника знаходиться в далекій селі старого будинку з прибудовами і верандами », - підкреслила керівник компанії ХАН.

Світлана Якимова також додала, що на сьогоднішній день незрозумілий механізм справляння податку з власників нерухомості. За словами експерта, відповідно до Закону до 1 липня 2014 року Податкова інспекція повинна надіслати власникам житла розрахунок із зазначенням розміру податку. Чи буде така система повідомлення ефективною, і чи будуть власники нерухомості своєчасно реагувати на дані повідомлення, зараз сказати складно, зазначила фахівець.