ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Як українцям встигнути зняти квартиру дешевше

24 Червня 2015 г.

"Вести" з'ясували, на чому в низький сезон можна сторгуватися з господарями
Квадратний метр нерухомості в Харкові подешевшав в 2,5 рази.

Середина літа не сезон для тих, хто здає квартири на тривалий час (не подобово, а на рік і більше).

Розривати орендні договори починають ще з середини травня - студенти роз'їжджаються на канікули з великих міст, а ближче до середині червня цей рух стає ще більш масовим: разом з учнями насиджені місця залишають ще й приїжджі, які були на заробітках, а тепер роз'їжджаються у відпустки.

Так що влітку можна сміливо торгуватися з майбутнім орендодавцем - до кінця серпня, моменту, коли господарі на підвищеному попиті (з боку приїжджої робочої сили і студентів) знову почнуть підвищувати ціни на оренду.
Квадратний метр нерухомості в Харкові подешевшав в 2,5 рази.

 


Источник: http://business.vesti-ukr.com/104521-kak-ukraincam-uspet-snjat-kvartiru-podeshevle" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow

«Вести» з'ясували, що і почому зараз пропонують наймачам в різних містах країни.
Квадратний метр нерухомості в Харкові подешевшав в 2,5 рази.

Власники київських квартир намагаються зафіксувати орендні ставки. Однак наймачі не перестають торгуватися за знижки, адже комунальні платежі зростають - їх майже завжди платять мешканці поверх орендної плати. «Наприклад, однокімнатна квартира, яка здавалася за 4,3 тис. Грн плюс комуналка (взимку було 300 грн), зараз виставлена ​​за 4 тис. Грн плюс комуналка (500-600 грн). Тобто витрати орендаря не зменшилися, а дохід господаря трохи впав », - пояснив« Вістям »заступник директора агентства нерухомості« ПМЖ »Олег Плахотнюк.

У той же час зростає кількість економ-пропозицій, і ті, кому не під силу викладати по 4,6 тис. Грн, можуть підшукати пропозиції подешевше. Наприклад, однокімнатні квартири в спальних районах можна знайти по 2,7 тис. Грн (на Лісовому або Троєщині), а за 3,1 тис. - гостинку на Лютеранській в будинку будівлі 1952 р

 

 

Причому люди користуються новими можливостями - в червні активність квартиронаймачів (в порівнянні з травнем) помітно зросла. «У Голосіївському районі пропонується сталінка за 4 тис. Грн плюс комуналка. У травні було по два перегляду в день, а зараз - до двадцяти », - зазначив Олег Плахотнюк. Але поки, за його визначенням, «орендарі ходять як туристи», оглядаючи до десятка квартир в день, торгуються, а повідомляють про рішення через кілька днів.

Зате, якщо господарі готові пропонувати більш низькі ціни, вже вони вибирають з потенційних квартиронаймачів. «Наприклад, новобуд на Чавдар, 18 (студія площею 58 кв. М) пішов за день. Його здали за 4,5 тис., Господиня вибрала сімейну пару », - розповів Плахотнюк.

За його оцінками, господарі будуть підвищувати ставки до кінця літа - початку осені: одиничка подорожчає з 3 до 3,5 тис. Грн, двокімнатна квартира - з 4,5 до 5 тис. Грн. Незмінними ціни, швидше за все, залишаться для трикімнатних - близько 6 тис. Грн.

До речі, студентів, якщо вони зараз приходять, брати не хочуть. Ріелтори кажуть, що більшість господарів хоче здати квартири сімейним парам. У той час як у молоді особливим попитом користуються троячки з роздільними кімнатами, де вони селяться по п'ять-шість чоловік.

Модні і обов'язкові минулого літа бойлери зараз не викликають особливого інтересу, оскільки відключення гарячої води носять прогнозований характер і доплачувати за нього не готові. «Бойлер запитують, але йде як бонус, але набагато ціну не підвищує, гривень на 100», - уточнив Плахотнюк.
Квадратний метр нерухомості в Харкові подешевшав в 2,5 рази.

Найдешевшу однокімнатну квартиру в Харкові зараз можна знайти на околиці міста за ціною 2,5 тис. Грн, ближче до центру - за 3 тис. Грн. У самому центрі пропозицій по оренді небагато. Однушку там можна знайти за 4 тис. Грн, при цьому стан квартири буде нижче середнього. Двокімнатні квартири дорожче на 0,5-1 тис. Грн, трикімнатні - на 1-2 тис. Грн.

Майже 80% орендарів - переселенці з Луганської області. «В першу чергу це пов'язано з перекладом у Харків вищих навчальних закладів і припливом студентів. Причому останні нерідко переїжджають разом з батьками. Але цей попит не підвищує цін, адже переселенці шукають недороге житло », - пояснила« Вістям »член ради директорів компанії ХАН Олена Манжос.

А ось припливу в місто трудових мігрантів в поточному році, за її спостереженнями, не спостерігається, хоча в минулому році на роботу в Харків приїжджало чимало жителів західних областей України. «Вони, як правило, орендували житло в складчину, це було зручно і самим орендарям, і власникам квартир», - зазначає експерт.

На відміну від столиці, в Харкові комунальні платежі, як правило, вносять господарі, а наймачі платять за лічильниками за воду і електрику. При цьому господарі часто просто додають суму до вартості оренди, оскільки хочуть бути впевнені в факті оплати. «Набагато рідше орендарі самостійно оплачують рахунки і надають квитанцію орендодавцю», - каже Олена Манжос.

Обов'язковою вимогою до орендованого житла сьогодні є наявність пральної машини-автомата. Телевізор вимагають нечасто, наявність інтернету бажано, проте його відсутність не є проблемою. «Мешканці спокійно можуть підключити мобільний інтернет або провести провідний, на ціни це не впливає», - запевнила «Вести» Манжос.
Квадратний метр нерухомості в Харкові подешевшав в 2,5 рази.

В Одесі орендні ставки виросли і нових квартиронаймачів беруть з платою трохи вище, ніж в травні. «Люди схильні хитрувати: кажуть, що мають намір знімати на півроку, а живуть місяць-два. Так, такий відпочинок біля моря їм обходиться дешевше, ніж подобова оренда. Оскільки складно визначити, клієнт дійсно надовго або курортник, господарі завищують ціни на літо », - пояснила« Вістям »ріелтор АН« Атланта »Вероніка Крихтін. Середня ціна оренди однокімнатної квартири підросла з 2,6-2,8 тис до 3 тис. Грн. Стандартна практика для Одеси: всі комунальні по лічильнику платить наймач, опалення 50/50 з господарем.

У спальних районах (Суворовський, Київський) ціни трохи нижче, двушку можна зняти за 3,7-3,8 тис. Грн, ближче до центру за 4,5 тис. Грн. «У новобудовах - від 6 тис. Грн, але там площа квартир більше, двушки близько 70 кв. м. На днях здали квартиру на Французькому бульварі - кухня-студія плюс спальня - за 10 тис. грн », - розповідає Вероніка Крихтін.

Частина квартир влітку переводять з довгострокової на добову оренду. Тоді однокімнатна в Київському районі здається за 250 грн в день, двушка за 350 грн.

Переселенці вже практично не впливають на ринок оренди. «Ще восени ті, хто вибрав Одесу, перебралися в спальні райони, в основному Київський: тут відносно дешево і до центру хвилин 40 на маршрутці. А нових переселенців немає », - сказала Крихтін.
Квадратний метр нерухомості в Харкові подешевшав в 2,5 рази.

Переселенський попит в Дніпропетровську змістився з ринку оренди на покупку. «Буму на оренду зараз немає. Ті, хто хотів, вже зняли квартири довгостроково, хто вирішив повернутися - повернувся. А у кого є заощадження, зараз підшукує варіанти покупки. 80% попиту серед них - на квартири до 30 тис. У. е. До речі, однокімнатну хрущовку в Дніпрі зараз можна знайти за 12 тис. у. е », - розповів« Вістям »директор АН« Авангард »Валерій Тарасенко.

У зв'язку з падінням попиту відкотилися і орендні ставки. «Двійка на піку попиту в жовтні минулого року здавали по 6-7 тис. Грн, а зараз виставляється по 3,5 тис. Це трохи більше, ніж до кризи, коли подібне житло в спальних районах (Тополя, Перемога, Сокіл, Комунарка і ін.) пропонувалося по 3 тис. грн », - каже Тарасенко.

Щодо комунальних платежів загальної практики немає: орендарі торгуються з господарями за кожну опцію. «По лічильників - газ, вода, світло - платять завжди орендарі, а ось опалення - момент торгу», - розповідають ріелтори.

Валерій Тарасенко прогнозує, що до вересня ціни на орендне житло знову почнуть рости і підвищення складе 300-700 грн.
Квадратний метр нерухомості в Харкові подешевшав в 2,5 рази.

Ціни на оренду у Львові ще рік тому фіксувалися в доларі, але скачки валюти майже відучили галичан від такої практики.

«Господарі як і раніше хочуть отримувати оплату в доларі, але мало хто йде на цю вимогу, хіба що програмісти. Ніхто не знає, скільки буде долар до осені, може, 30 ... Так що в договорах уже записується сума в гривні, але ціни в ній виросли », - розповіла ріелтор Людмила. Наприклад, за двушку на Стрийській з євроремонтом рік тому брали 400 у. е., тобто близько 4 тис. грн, а зараз вже просять 6 тис. грн.

За 2 тис. Грн можна знайти однокімнатну квартиру ближче до центру, але в радянському житлофонді без ремонту, або кавалерку (виділену частину комуналки, з туалетом на балконі, наприклад) на Привокзальній.

При цьому попит на оренду сильно впав, і це пов'язано не тільки з сезонним чинником і відсутністю хвилі переселенців. «Люди економлять на всьому. Ті ж студенти або молоді фахівці знімають у складчину, живуть по двоє-троє в однокімнатній квартирі », - каже Людмила.

За її обережними оцінками, господарі будуть готові знижувати ціни восени, особливо напередодні початку опалювального сезону.