ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Українці почали купувати житло в регіонах для заробітку

21 Червня 2016 г.

В Одесі та Львові квартири купують, щоб здавати в оренду, в Харкові - для перепродаж

"По річний дінамікке в лідерах центральний регіон: в Житомирі житло впало в ціні на 21%, у Вінниці - на 20%, в Києві - на 18%. Але Весенін тенденції інші. За квітень, наприклад, найсильніше просіли ціни у Львові (на 3%), Харкові (2,4%), Дніпропетровську та Запоріжжі (близько 2%). В інших обласних центрах коливання цін склало 0,5-1,5% ", - розповів UBR.ua віце-президент Ліги експертів Україна Андрій Гусельников.

Львів'яни розчарувалися в первинці

Як зазначила львівський ріелтор Олена Мішанчук, найактивніше дешевшає економ-сегмент. Наприклад, двокімнатну хрущовку в хорошому стані в спальних районах можна купити за $ 28 тис. (Минулої весни вона коштувала від $ 40 тис.), Однокімнатну - за $ 22 тис. (Було $ 30тис.).

"У центрі ціни на квартири теж знизилися, але не так значно. Австрійські і польські люкси дешевше $ 2 тис. За квадрат знайти складно. Та й пропозицій мало. Найбільший попит на апартаменти на проспекті Шевченка, адже там є можливість парковки", - розповіла Мішанчук.

.

А ціни на комерційну нерухомість в центрі просто фантастичні: 100 кв.м. виставлено за $ 300 тис.

"Рекордсмен - приміщення під кафе на вул.Кафедральна: 117 кв.м - $ 800 тис. Правда, з усією інженерією", - зазначила Мішанчук.
Інформаційно аналітичний центр & quotes; Олімп Консалтинг & quotes;

Є попит на львівську житлову нерухомість і з боку інвесторів, які купують її, в основному, для подальшої здачі в оренду. "Наприклад, придбали двокімнатну квартиру на вул. Чорновола, за $ 80 тис., А здають по $ 500 в місяць. Але якщо вибрати варіант подобової оренди, вкладення окупляться ще швидше, хоча і клопоту в цьому випадку більше. Двушка в НЕ пікові дні здається від 600 грн в день ", - пояснила Мішанчук.

Підстьобнули інтерес до вторинці і кілька скандалів на первинному ринку. "Багатьом зіпсував нерви" Набережний квартал ". Як виявилося, у забудовника не було домовленостей з місцевою владою, і зараз до побудованим будинкам навіть технічно неможливо підтягти комунікації. Плюс були випадки, коли продавали одну квартиру кільком інвесторам", - розповіла Мішанчук.

Після таких історій вторинне житло вибирають частіше. Воно, хоч і дорожче нового, виглядає в поданні потенційних покупців більш надійним.
 

Харків'яни спекулюють.

А ось в Харкові, хоча там теж є проект від "Набережного кварталу", довіру до забудовників досить високо.

"У нас є компанії з гарною репутацією, наприклад, Житлобуд-1, 2, Авантаж. В їх проекти інвестори заходять навіть на нульовому циклі", - розповіла UBR.ua керівник компанії "ХАН (Харківське агентство нерухомості)" Світлана Якимова.

Причому, зазначила вона, зараз новобудови вибирають все частіше, і причина тому - стабілізація курсу долара. "Люди чекають кращої ціни. Вони переглядають проекти, вибирають, все ретельно прораховують. Можуть потерпіти місяць-два, а то й півроку, поки не почнеться будівництво нової черги, щоб купити квартиру по промо-цінами", - зауважила Якимова.

Ця тендеція радує забудовників і ріеелторов - на ринок повернулися традиційні інвестори, що вкладають кошти на перших стадіях будівництва і продають квартири після введення будинків в експлуатацію, а самі терплячі і бажаючі отримати більший дохід - після ремонту. Купують в новобудові на стадії котловану і для себе.

"Продають квартиру на вторинному ринку, платять перший внесок, а поки будинок не побудують, живуть на зйомній квартирі. У людей є можливість отримати однокімнатну квартиру за $ 20 тис., Та ще й в розстрочку", - розповідає Якимова. Що стосується цін на вторинному ринку, то за даними "ХАН", економ-клас подешевшав за рік на 10% (до $ 557 / кв.м), а ось "бізнес" подорожчав на 21% (до $ 791 / кв.м).

"Здешевлення економ- і подорожчання бізнес-класу показує, що застарілому житла все складніше витримувати конкуренцію з більш якісними пропозиціями вторинного ринку і новобудовами", - говорить Якимова.

В Одесі дорожчають житлові масиви