ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Український ринок нерухомості - найгірший для вкладення інвестицій

26 Вересня 2014 г.

Інвесторам не варто намагатися заробити на українській, грецької та російської нерухомості

Житлова нерухомість України втратила за рік третину вартості і зайняла останнє місце рейтингу інвестиційної привабливості порталу Global Property Guide (GPG), який складений за результатами дослідження ринків 44 країн світу. У 34 країнах ціни на житло виросли, а значить, інвестори, що вибрали нерухомість як спосіб вкладення коштів, можуть отримати дохід, продавши її. Але краще не ризикувати, складаючи гроші в нерухомість дев'яти країн.

ТОП-9 найгірших країн для інвестицій в нерухомість:

    Україна, Київ

    Найбільш невдалим для вкладення інвестицій, на думку авторів рейтингу, є Україна. Ціни на житло (в доларі) впали в Києві за рік на 24,37%, а на новобудови ще сильніше - на 28,56%, тоді як в минулому році вони демонстрували привабливий зростання 5,88%, а в 2012 - навіть 14 , 95%.

    Фото: zn.ua "Ситуація очевидна: збройний конфлікт на сході України, економічне падіння, девальвація національної валюти - все це відлякує інвесторів, яким важлива стабільність. Інвестор повинен бути впевненим, що вкладені в нерухомість гроші принесуть прибуток", - заявила "ДС" керівник компанії ХАН Світлана Якимова. Експерти кажуть, що інтерес іноземних інвесторів до української нерухомості з'явиться лише тоді, коли ситуація в країні стабілізується. "Це трапиться тоді, коли закінчиться збройне протистояння на сході країни, коли будуть прийняті і зароблять закони, які сприятимуть залученню іноземних інвесторів", - переконана Світлана Якимова.
    Греція

    З середини минулого року будинки тут впали в ціні на 6,51% (що майже вдвічі менше падіння роком раніше), за II квартал 2014 го - на 2,64%. Ринки нерухомості Греції розділилися надвоє: на узбережжі країни ціни на елітні вілли ростуть, а в містах і селах в глибині материка справа йде зовсім інакше. Навіть в Афінах ринок нерухомості досі перебуває в глибокій рецесії. Ціни на нерухомість в Афінах і Салоніках обрушилися вже на 45% з 2007 року, свідчать дані Банку Греції.
    Росія

    Нерухомість в РФ з середини 2013-го стала дешевше на 5,95%. Зниження цін впевнено набирає обертів: у першому кварталі минулого року воно склало 0,32% в порівнянні з відповідним періодом минулого року, далі - поквартально - 2,09%, 3,64% і 5,86%; в січні - березні 2014 року падіння загальмувалося (-5,15%), але потім відновилося. Великий розрив між реальною і номінальною цінами. "Російський капітал і раніше займав домінуючу позицію на російському ринку нерухомості, а тепер його частка стає все більше, оскільки західні інвестори оцінюють ризики як високі і зайняли вичікувальну позицію", - заявив "ДС" генеральний директор і керуючий партнер Cushman & Wakefield Росія Сергій Рябокобилко .
    Сінгапур

    У Сінгапурі житлові будинки за останній рік подешевшали на 5,02%, хоча в попередньому періоді ціни показували зростання 2,38%. Будучи найдорожчим в світі ринком нерухомості після Гонконгу, Сінгапуру вживає заходів по "охолодженню" сектора елітного житла з червня 2013 року - збільшує перший внесок, підвищує гербовою збір і так далі. Аналітики очікують, що ціни на житло знизяться ще більше до кінця цього року через зростаючий запасу нерухомості.
    Румунія

    У порівнянні з бумом 2008 року, коли ціна квадратних метрів житла досягла максимуму, через шість років стався обвал. З минулого літа ціни впали на 4,74%, за минулі квітень - червень - на 3,58%.
    Іспанія

    Обвал цін на нерухомість в Іспанії відчутно сповільнилося: якщо в 2012-2013 роках вартість будинків тут впала на 12,4%, то за останній рік вона опустилася лише на 3,12%. За II квартал цього року зниження склало 0,78%.

    Фото: espanarusa.comАналітікі швейцарського банку UBS прогнозують, що ціни на іспанську нерухомість, як первинну, так і вторинну не будуть суттєво зростати 14 років. UBS пояснюють свій прогноз занадто повільним відновленням іспанського ринку праці і відсутністю зростання зарплат. Крім того, в Іспанії вже існуючий ринок житла занадто великий - будинків побудовано стільки, що навряд чи вони будуть активно розкуповувати і дозволять цінам на нерухомість зростатимуть.
    Хорватія

    У порівнянні з минулим роком житло подешевшало на 2,52%. Це хороші новини на тлі другої половини 2012 - першої половини 2014 го, коли ціни тут впали на 21,13%.

    Ринок нерухомості Хорватії ніяк не може вибратися з кризи - ціни на житло знижуються вже шість років поспіль. Низька купівельна спроможність громадян ще не дозволяє нарощувати темпи продажів житла на ринку.
    Словаччина

    Фото: wordpress.comЗдесь нерухомість останні два роки стабільно дешевшає: на 1,41% в 2012-2013 роках і на 1,45% в 2013-2014 роках. У II кварталі цього року ціни знизилися на 1%.

    Ситуацію на ринку нерухомості в Словаччині можна охарактеризувати як стагнацію з тенденцією до здешевлення. Від кварталу до кварталу житло дешевеет майже непомітно для покупців, тим не менш, з 2010 року сукупне падіння склало € 82 за квадратний метр.
     Фінляндія

     Ціни на нові житлові будинки і квартири в Фінляндії впали на 1,21% в порівнянні з минулим роком, хоча ще рік тому зростання (у порівнянні з 2012-м) становив 0,71%. У II кварталі 2014 року вдома подорожчали на 0,55%.

http://www.dsnews.ua/economics/kakoy-rynok-nedvizhimosti-hudshiy-dlya-vlozheniya-investitsiy-26092014115200" rel="nofollow