ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

У Харкові відкрився сезон полювання ... на елітне житло

19 Червня 2013 г.

У Харкові продовжує рости попит на елітну нерухомість. Про це повідомила керівник компанії ХАН Світлана Якимова. Черговий сплеск інтересу до даного сегменту ринку нерухомості фахівці зафіксували в кінці жовтня - листопаді 2012 року.

«Черговий стрибок попиту на елітне житло, який ми зареєстрували у IV кварталі поточного року, обумовлений двома основними факторами. З одного боку - коливання курсів іноземних валют, а також інтенсивний потік інформації в ЗМІ про девальвацію гривні змушують людей шукати альтернативні способи заощадження накопиченого капіталу. З іншого боку - на ринок нерухомості почали виходити гравці, які відкладали придбання нерухомості до закінчення виборів і стабілізації політичної ситуації в країні », - розповідає голова« ХАН ».

Стабільно високий інтерес покупців до елітного житла протягом 2012 року спровокував стрімке зростання цін в даному сегменті. З січня 2012 року вартість елітних квартир в Харкові виросла на 9,2% - з 1 231 доларів до 1344. А до кінця 2012 року квадратний метр такої нерухомості може подорожчати ще на 4%, вважають експерти.

Більше 80% людей, які планують покупку елітних квартир, розглядають для придбання лише нерухомість, розташовану в центральних районах міста, біля станцій метро Пушкінська, Університет, Радянська, Наукова. При цьому варіанти житла в віддалений районах Харкова розглядають лише 13% покупців.

За словами керівника компанії «ХАН», найбільшою популярністю як і раніше користуються дво- і трикімнатні квартири, площею близько 150 квадратних метрів. Зазвичай, покупці хочуть отримати житло без ремонту, розташоване в середніх поверхах багатоповерхових будинків. При цьому, як наголосила С. Якимова, під елітною нерухомістю маються на увазі квартири в зданих новобудовах, площею від 100 квадратних метрів і вартістю понад 100 тисяч доларів.

Довідка: Компанія ХАН заснована в 1996 році. Входить в п'ятірку найбільших агентств нерухомості Харкова. Надає повний пакет послуг купівлі, продажу та оренди житлової та комерційної нерухомості, а також надає консалтингові послуги з аналізу ринку.