ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

У 2013 році ринок нерухомості нагадував «американські гірки» «Американські гірки» - саме таку характеристику дали ріелтори ринку житлової

14 Січня 2014 г.

Нерухомості України, підвівши підсумки 2013 року. За даними фахівців служби маркетингу компанії ХАН, періоди небувалого «затишшя» чергувалися з несподіваною активністю галузі. При цьому основними причинами «розігріву» або «охолодження» ринку були зміни нормативно-правової бази і політична ситуація в країні, кажуть експерти. «Наприклад, запуск нової системи реєстрації речових прав на нерухоме майно в січні 2013 року практично на два тижні« заморозив »ринок, оскільки у всіх просто був відсутній досвід проведення угод в новому форматі. Потім, в липні-серпні 2013 роки ми стали свідками небувалого ажіотажу на ринку житла України. Зокрема, в Харкові рівень попиту підвищився на 20%, і різко зросла кількість угод, в результаті чого на 18% скоротився обсяг виставлених на продаж об'єктів. Все це відбулося на тлі вступу в чинності 1 вересня норм Національного банку України щодо обмеження суми готівкових розрахунків. Вельми показовим є той факт, що за останній тиждень серпня було завершено 39% всіх серпневих угод. А в грудні 2013 року - практично, на піку сезону - ми всупереч позитивним очікуванням спостерігали зменшення обсягу продажів: в порівнянні з груднем 2012-го, кількість угод знизилася 30%. Так ринок відреагував на події, пов'язані з Евромайданом. Разом з тим, рівень попиту і раніше залишається високим. І це говорить про те, що покупці і продавці відклали вирішення житлового питання і знову вийдуть на ринок після стабілізації політичної обстановки », - повідомила керівник компанії ХАН Світлана Якимова.

Експерт також додала, що в 2013 році скоротився обсяг харківського ринку житла, в результаті чого на 20% знизилася кількість виставлених на продаж об'єктів в порівнянні з 2012 роком. Разом з тим, середня ціна житлової нерухомості в 2013 році підвищилася і склала тисячу сорок дві долара за квадратний метр, тоді як в 2012 році вона становить 1004 долара за метр.

За прогнозами Світлани Якимової, 2014-й рік навряд чи принесе ринку нерухомості несподівані нововведення в рамках нормативно-правового поля. Експерт підкреслила, що основні зміни, пов'язані з порядком реєстрації або розрахунків, а також правилами оцінки вже вступили в силу, пройшли «обкатку» практикою і до них адаптувалися всі учасники ринку.

Керівник компанії ХАН зазначила, що 1 лютого 2014 року завершується перехідний період, в ході якого мала силу оцінка нерухомості, виконана за старими правилами. На думку Світлани Якимової, завершення перехідного періоду не повинно негативно вплинути на ринок, оскільки в даний час на ринку діє достатня кількість сертифікованих компаній, що виконують оцінку нерухомості.