ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Цієї осені орендарі житла «вибрали» практично весь ринок

1 Вересня 2015 г.

У серпні-вересні поточного року на ринку оренди практично всі об'єкти були здані орендарям. За оцінками ріелторів, високий рівень попиту на орендоване житло забезпечили абітурієнти, студенти і переселенці із зони АТО.

«За офіційними даними, в Харківській області зареєструвалися близько 100 тисяч переселенців з Донецької та Луганської областей, і ще близько 50-70 тисяч не є зареєстрованим користувачем. Для більшості переселенців єдина можливість знайти тимчасове житло - це зняти квартиру в оренду. Думаю, що на ринку оренди цього літа не було міжсезоння і традиційного зниження цін саме через високий попит з боку переселенців. А на початку осені до цього попиту додався попит з боку студентів та абітурієнтів. Що в підсумку призвело до підвищення середньої орендної ставки на 500 гривень », - зазначила керівник компанії ХАН Світлана Якимова.

За словами експерта, на сьогодні середня вартість оренди однокімнатної квартири класу «економ» в Харкові становить 3000-3500 гривень на місяць, класу «бізнес» - 4000-4500 гривень. І в порівнянні з початком 2015 року, оренда однокімнатної квартири класу «економ» підвищилася на 16,%, а класу «бізнес» - на 12,5%.

Однією з причин подорожчання оренди, за оцінками Світлани Якимової, також стала боязнь підвищення комунальних витрат. Спеціаліст додала, що в цьому році орендодавці вирішили «підстрахуватися» на випадок непередбачуваного підвищення комунальних платежів.

Довідка: Компанія ХАН входить в п'ятірку найбільших агентств Харкова. Є автором методик щодо з'ясування потреб клієнта і ефективному вирішенню завдань в рамках покупки, продажу, оренди житлової та комерційної нерухомості, а також аналізу ринку. Має у своєму розпорядженні 18-річним досвідом надання ріелторських послуг.