ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Такого на ринку нерухомості ще не було: покупці і продавці йдуть на незвичайний компроміс

24 Березня 2014 г.

Оператори ринку нерухомості України відзначають незвичайне явище: при здійсненні угоди покупці і продавці домовляються про власний курсі долара, який нижче курсу комерційних банків. На думку експертів, до такого кроку учасників угоди підштовхують коливання курсу долара, викликані політичною нестабільністю в країні. «В умовах« скаче »долара продавці і покупці житла знайшли оптимальний шлях вирішення проблеми - образно висловлюючись,« заморозити »на період здійснення операції, тобто, приблизно на дві-три тижні, прийнятний для обох сторін курс валюти. Це дозволяє сторонам отримати бажаний результат і всупереч виникли складнощів продати або купити нерухомість, а також захищає їх від можливих втрат. Адже в разі розірвання угоди покупець втрачає завдаток, який, в середньому, становить еквівалент 1000 доларів, а продавець втрачає покупця. Підкреслю, що сьогодні сторони дійсно йдуть на серйозний компроміс, оскільки при курсі долара, наприклад, 8,2 однокімнатна квартира в Харкові, в середньому буде коштувати 287 000 грн., А при курсі 9,7 її вартість складе 339 500 грн », - повідомила керівник компанії ХАН Світлана Якимова.

За словами експерта, на перший погляд може здатися, що позиція продавця з ростом курсу долара стає більш виграшною. Однак це справедливо лише для тих випадків, коли метою продажу власного житла не є покупка нової житлоплощі. «У 76% випадків власне житло люди продають для того, щоб додати грошей і відразу ж придбати іншу житлоплощу. У таких випадках продавець одночасно є і покупцем, а значить перед ним також стоїть завдання не втратити завдаток і домовитися з власником того житла, яке передбачається купити », - зазначила Світлана Якимова.

Керівник компанії ХАН додала, що з точки зору політичних і економічних перспектив, як продавці, так і покупці знаходяться в рівних умовах, оскільки невідомо, як надалі розвиватимуться в Україні події. Саме тому сьогодні багато хто з тих, хто ще місяць-два тому прийняв остаточне рішення придбати або продати нерухомість, прикладають максимум зусиль для того, щоб довести угоду до кінця.