ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

ЩО БУДЕ З ЦІНАМИ НА ЖИТЛО В ХАРКОВІ? ЕКСПЕРТИ озвучив прогноз на 2017 рік.

17 Травня 2017 г.

   Ціни на вторинному ринку нерухомості поступово знижуються - про такі тенденції в Україні говорять експерти. Найбільше падіння вартості «вторинки» в доларах спостерігалося три роки тому, після величезного стрибка валютного курсу, розповідають фахівці, зараз ситуація більш стабільна, але повільне зниження цін триває. В середньому, ціна по Харкову за вторинне житло економ-класу - близько 600 доларів за квадратний метр, відзначають агенти з продажу нерухомості, але є - ще дешевше.
   Світлана Якимова, фахівець з нерухомості:
Ми можемо бачити і ціну 400 доларів за квадратний метр, іноді і нижче, це стосується старого фонду, так званих «хрущовок», околиці міста, там можна спостерігати і нижчу ціну.
   Падіння цін у валюті на вторинне житло фахівці пов'язують, перш за все, з розвитком будівництва в містах-мільйонниках і загальною економічною ситуацією в країні. Купівельна спроможність більшості українців знизилася, відзначають експерти, тому люди вважають більш вигідним витратити накопичені протягом багатьох років кошти на квартиру в новому житловому будинку, ніж в уже давно побудованому. В даний момент, наводять статистику агенти, вартість однокімнатної квартири в новобудові приблизно дорівнює ціні квартири в харківській п'ятиповерхівці або висотці, яка була зведена кілька десятків років тому - в середньому це близько 16 тисяч доларів. Найчастіше харків'яни купують двокімнатні квартири економ-класу в спальних районах - Салтівка, Олексіївка і Нові будинки. Однак, разом з тим, не дивлячись на високі ціни у валюті, в Харкові трохи виріс попит на елітну «первинку».
   Світлана Якимова, фахівець з нерухомості:
Коли будівля побудована, там вже практично нічого продавати, там же все куплено на стадії інвестування. Незважаючи на те, що ціна найвища і вища за ту, яку маємо на вторинному ринку, з чим я це пов'язую. у людей, у яких середні і вищі доходи, на жаль, немає більше можливості інвестувати в нашій країні свої кошти. Банки, самі розумієте, підводять.
Ціни в доларах на «вторинку» знизяться до кінця 2017 гопріблізітельно ще на 5-6 відсотків, прогнозують експерти. А ось ринок первинної нерухомості швидше завмре.
   Юрій Піта, Президент АФНУ:
Первинний ринок буде боротися за інвестора, і не будуть уже ціни опускатися сильно. Недорогі пропозиції, скоріш за все, будуть з'являтися в таких вже знаєте приміських - Київська область, Харківська та Дніпропетровська область, де забудовники починають освоювати земельні ділянки.
Тим часом, оренда квартир може ближче до кінця року навіть подорожчати, якщо знову почнеться підвищення комунальних тарифів, кажуть агенти з продажу нерухомості. Зараз - це основний фактор, який впливає на оплату за сьем житла.
   Юрій Піта, Президент АФНУ:
«Комуналка» зросла, відповідно за рахунок «комуналки» оренда і підвищилася, але це не для власника-орендодавця, а для орендаря - тобто ці гроші отримують комунальні служби.
Крім того, в 2017-м поступово підвищується попит на іпотечне кредитування, розповідають агенти. Оскільки деякі банки, які змогли пережити кризу, почали надавати інвесторам більш вигідні пропозиції по розстрочці, ніж забудовники.