ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

«Сервіс автоматичного оцінювання нерухомості може завищувати ціну об'єктів»!

22 Липня 2021 г.

Директор компанії "ХАН" Олена Манжос порталу "Стройобзор": "Сервіс автоматичної оцінки нерухомості може завищувати ціну об'єктів"!

Новий on - line ресурс за оцінкою вартості нерухомості був запущений Фондом Держмайна (ФГИ) кілька тижнів тому. І, на думку експертів, Сервіс вимагає досить серйозного доопрацювання. "Ресурс замислювався як інструмент, який допоможе понизити корупційну складову у сфері оцінки нерухомості і зробити саму процедуру доступнішою і оперативною. Проте, як показала практика, видавана оцінка може відчутно перевищувати реальну ринкову вартість об'єкту. А це несправедливо, оскільки змушує продавця платити податок з вартості, яку той, фактично не отримує", - повідомила директор компанії "ХАН (Харківське агентство нерухомості) " Олена Манжос.
В той же час, на сьогодні автоматична оцінка не є "істиною в останній інстанції", підкреслила експерт. "Продавець, у випадку якщо його не влаштовує видана Сервісом сума оцінки, може     звернутися до сертифікованого оцінювача. Цей фахівець має право скоректувати отриманий результат до 25, - додала експерт.
За словами Олени Манжос, нині оцінку житла потрібно для цілого ряду операцій з нерухомістю. Зокрема, в тих випадках, коли договір відчуження потрапляє під оподаткування. Наприклад, коли відчужується об'єкт, який був у власності менше трьох років, або коли йде мова про спадок не першої черги.