ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Ріелтори назвали головна подія ринку нерухомості в році, що минає

26 Грудня 2013 г.

У році, що минає найбільш сильний вплив на ринок нерухомості України, на думку ріелторів, надав запуск нової системи реєстрації речових прав на нерухоме майно. Ці нововведення набули чинності 1 січня 2013 року, проте вже напередодні початку роботи нової системи ринок досяг стану крайньої напруги. «Ріелтори, нотаріуси, клієнти - практично ніхто до кінця не розумів, як саме будуть оформлятися угоди. Багато нотаріуси навіть пішли у відпустку, щоб позбавити себе від ролі «першовідкривачів». У перші дні через плутанину на оформлення та реєстрацію однієї угоди могло йти до 6 годин замість колишніх 40 хвилин. В цілому, ринок «заморозився» майже на два тижні, проте учасники угод адаптувалися досить швидко і вже в лютому нотаріуси витрачали на оформлення півтори-дві години », - зазначила керівник компанії ХАН Світлана Якимова.

За оцінками експерта, позитивний ефект від переходу на нову систему став помітний через кілька місяців. «Сьогодні вся процедура реєстрації займає у нотаріуса близько години. При цьому клієнти більш захищені від виникнення спірних питань щодо права власності, оскільки нотаріус посвідчує угоду і відразу ж реєструє право власності у відповідному Реєстрі. Раніше клієнту після нотаріального посвідчення угоди необхідно було звертатися в БТІ і два тижні чекати факту реєстрації права на житло », - підкреслила Світлана Якимова.

Експерт вважає, що сьогодні однією з найбільш нагальних проблем в процесі реєстрації прав на нерухомість залишається технічне забезпечення стабільної роботи системи. «Дані до Реєстру нотаріуси вносять в режимі« on-line »і при« зависанні »системи процес реєстрації зупиняється по всій країні. Такі випадки, звичайно, рідкісні, але все ж хотілося, щоб рівень технічної роботи системи був вищий », - зазначила фахівець.

Вона додала, що на ринок нерухомості в 2013 році також вплинули такі події, як зміни правил оцінки нерухомості та введення Національним банком України обмеження суми готівкових розрахунків до 150 000 гривень. «До цих нововведень ринок нерухомості поставився набагато спокійніше і пристосувався швидше. Скажімо, введене Нацбанком обмеження підштовхнуло комерційні банки до розробки програм по супроводу угод на ринку нерухомості. Звичайно, в той момент учасники угод побоювалися високих банківських комісій, але як показала практика, умови обслуговування виявилися цілком доступні. І сьогодні при середній вартості квартири в Харкові в межах 50 000 доларів, середня банківська комісія складає близько 0,1% від ціни об'єкта », - підкреслила Світлана Якимова.