ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Падіння цін на вторинний ринок нерухомості в Україні є - експерт

12 Травня 2014 г.

Зараз на вторинний ринок є падіння ціни як такого, переконань Світлана Якимова, керівник компанії ХАН. "Ціна пропозиції ніяк НЕ перевершує ціну попиту. Вона стабільна, один до двох, в середньому: два покупці на одного продавця. Це нормальна, стабільна ситуація. Але зріс торг: в середньому на початок 2014 по Харкову середня ціна пропозиції 1 042 дол. за метр, а ціна угоди - 992 дол. за метр. І торг в середньому виходить 4,8%. Тому Це не падіння ціни - просто ціна торгу скоригувала ринок з урахуванням зростання курсу долара ", - пояснила вона.

Експерт порівняв нинішню ситуацію з 2008-2009 роками. "Тоді ми спостерігали великий викид об'єктів нерухомості на ринок. Пропорція між покупцем і продавцем була іншою - набагато більше було продавців, ніж покупців. А зараз цієї тенденції є. І якщо людина НЕ влаштовує ціна - він просто відкладає покупку в кращих часів", - розповіла Світлана Якимова. За її думку, зараз однозначно вдалий момент для покупки нерухомості, поки є широкі можливості для торгу, оскільки ситуація до літа стабілізується і тоді ціна нерухомості піде вгору.

Більш в останні тенденції на ринку нерухомості читайте в статті "Чому дорожчає нерухомість в новобудовах, а падіння цін на вторинний ринок - зовсім НЕ падіння?"