ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Оцінка нерухомості може стати швидшої і доступною для споживачів

19 Березня 2014 г.

Народні депутати пропонують спростити діючу систему оцінки нерухомого майна, а також усунути монополію, яка була штучно створена в даній сфері послуг. Відповідний законопроект поданий на розгляд Верховної Ради України. Документ носить назву «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення механізму визначення доходу від продажу (обміну) об'єктів нерухомого та рухомого майна з метою оподаткування».

На думку експертів, запропоновані законопроектом заходи здатні справити позитивний вплив на ринок нерухомості і, перш за все, зробити процедуру оцінки більш швидкої і доступною для споживачів. «З 1 листопада 2013 року вартість оцінки становила від 800-900, при цьому сама процедура виконувалася протягом 10-14 днів. У разі прийняття законопроекту, оцінка буде коштувати близько 400 гривень, а на її виконання буде потрібно два-три дні », - повідомила керівник компанії ХАН Світлана Якимова.

Експерт підкреслила, що пропоновані законопроектом кроки щодо усунення монополії в сфері послуг також хвилі ефективні. «Нормативи, які вступили в силу 1 листопада минулого року і діють сьогодні, фактично перетворили Фонд державного майна України в монополіста і дали йому право регламентувати діяльність оцінювачів, виконувати перевірки, видавати ліцензії, і так далі. Все це зробило систему оцінки вкрай громіздкою, зарегульованій, і скоротило кількість оцінювачів: якщо раніше в Україні було близько 3600 суб'єктів оціночної діяльності, то в даний час їх близько 600. Законопроект же пропонує обмежити функції Фонду держмайна, а також доручити йому проведення моніторингу міжнародних стандартів ринку нерухомості », - зазначила Світлана Якимова.

На думку фахівця, проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення механізму визначення доходу від продажу (обміну) об'єктів нерухомого та рухомого майна з метою оподаткування» адаптований до українських реалій і відповідає вимогам ринку. При цьому введення нових правил оцінки не потребують значних фінансових і тимчасових витрат, оскільки ліцензії, які були видані фахівцям до 1 листопада минулого року, є дійсними і суб'єктам оцінки не потрібно буде заново проходити систему навчання.