ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Опублікована червона ціна на квартири в Україні

16 Грудня 2014 г.

Зниження купівельної спроможності населення і, як наслідок, попиту на нерухомість, а також девальвація гривні спровокували в цьому році помітне зниження доларових цін на нерухомість.

Як відомо, люди збирають гроші на свій кут роками і найчастіше роблять це в валюті. Тому, підводячи підсумки 2014 року на ринку нерухомості, «Вести» з'ясували, що зараз зможуть купити люди, які відмовилися від покупки житла в минулому році і вирішили почекати. За основу взяли демократичний варіант для сім'ї з дітьми - двокімнатну хрущовку 40-46 кв. м, яка в минулому році коштувала в Києві в середньому $ 88 тис.

Згідно зі статистикою SV Development, середня ціна продажу столичної б / у нерухомості була на рівні $ 1909 (від $ 1 521 в Деснянському районі до $ 2949 в Печерському). Ми з'ясували, що зараз можна придбати за $ 80-90 тис. В Києві і в регіонах, якщо сім'я вирішиться на переїзд.

У Києві за 88 тисяч у. е. в минулому році можна було купити двокімнатну квартиру тільки в спальних районах - в п'ятиповерхівках або дев'ятиповерхових будинках сімдесятих років будівництва. Зате в передмісті за ті ж гроші цілком реально було знайти простору троячку, від 80 кв. м, адже квадрат там коштував від 5 до 9 тис. грн ($ 600-1100) в залежності від місця розташування і класу житла.

Цього року варіантів поліпшити житлові умови за ту ж суму набагато більше, розповіла «Вістям» експерт ринку нерухомості Ірина Луханіна. «Це хороша двушка від 55 до 70 метрів, старий фонд, але не хрущовка, можна знайти варіанти на Лісовому масиві, біля станції метро« Чернігівська ». Є пропозиції в цих межах навіть з хорошим ремонтом », - говорить вона.

Реально знайти в столиці навіть трикімнатну квартиру в дев'ятиповерхівці, наприклад на Борщагівці. А на Оболоні трійка зараз коштує від 80 до 120 тис. У. е.

В новобудови за такі гроші особливо не розженешся: можна знайти однокімнатну квартиру на Оболоні, наприклад в «Парк-стоун», або двокімнатну в будинках з терміном введення в експлуатацію в грудні 2014 р

За містом взагалі розгуляєшся: трикімнатна квартира тут коштує близько 60 тис. У. е. Тобто 80-90 тисяч вистачить ще й на ремонт, і навіть на меблі. А за 80-100 тис. У. е. можна підшукати варіант в таунхаусі, три-чотириповерхових будинках в 10-30 км від Києва, наприклад в Підгірцях. «Але хороший, сучасний будинок, як і раніше за ці гроші не знайдеш, хіба що з побудованих в 80-е», - при цьому зазначила Луханіна.

Багато варіантів уже розкупили. Протягом 2014 го вимушені переселенці активно цікавилися житлом в столиці, хоча велика частина попиту була сконцентрована на оренді. Пік покупок припав на кінець серпня - жовтень. Цікавилися економжитла найдешевших категорій, близько 30 тис. У. е. і квартирами в новобудовах. У деяких новобудовах частка квартир, куплених переселенцями з Донецька, Луганська і Криму, досягала 50%.

У 2013-му харківський покупець, що володіє 80-90 тисячами доларів, навіть не розглядав варіант новобудов або вторинне житло останніх радянських років будівництва, повідомили в ХАН. Йому були доступні тільки двушки після ремонту або трикімнатні квартири наймасовіших серій. Але ціни за рік просіли значно - в середньому на 34%, за даними SV Development (З 1097 до 704 $ / кв. М).

«Наприклад, якщо сісти в машину часу і перенестися на рік назад, то продавши однокімнатну« чешку »33 кв. м без ремонту в спальному районі Салтівка за $ 38 800, сьогодні можна було б купити 2-кімнатну «улучшенку» з ремонтом або 3-кімнатну хрущовку на Салтівці або на Нових Будинках 50-60 кв. м », - навела приклад керівник компанії ХАН Світлана Якимова. І якщо двокімнатну хрущовку 44 кв. м на Павловому Полі в минулому році купували за ціною $ 50 900, то зараз аналогічний варіант пішов за $ 35 тис., а двокімнатна «полька» 47 кв. м на Олексіївці в житловому стані - за $ 38 тис. замість торішніх $ 53 тис.

За наші $ 80-90 тис. В Харкові сьогодні можна купити двокімнатну квартиру в новобудові, причому вже з якісним ремонтом. А в панельному будинку 70-80-х років будівництва на цю суму можна підшукати варіанти покупки трьох- і навіть чотирикімнатної квартири з капітальним ремонтом і меблями. «В обох випадках мова піде про об'єкти, розташовані в спальних районах з добре розвиненою інфраструктурою, наприклад, Салтівці або Олексіївці, а також в районах, прилеглих до центру Харкова», - каже Якимова.

Більш того, гривневий еквівалент 80-90 тисяч доларів дозволяє зараз стати власником приватного будинку 70-80-х років будівництва, розташованого в межах міста, площею 60-70 квадратних метрів зі зручностями і в хорошому житловому стані. А в найближчому передмісті - 20 км від Харкова - на цю ж суму можна придбати будинок площею 80 квадратних метрів.

У бізнес-класі зміни цін за рік ще більш відчутні. «Квартири без внутрішніх робіт в зданих новобудовах в Олексіївському напрямку 92-98 кв. м в 2013-му купували за ціною $ 91-96 тис. У листопаді поточного року їх вартість впала в середньому до $ 74-78 тис. », - розповіли нам в ХАН.

За даними аналітичної служби, близько 50% клієнтів в минулому році становили учасники угод, умовно званих обмін доплатою, тобто люди, які продавали своє житло, додавали деяку суму і набували іншу житлоплощу. Близько 25% від загального числа клієнтів склали переселенці, які були змушені покинути зону АТО. «Сьогодні основна маса клієнтів - це люди, перед якими стоїть гостра необхідність вирішити житлове питання: роз'їхатися, вступити у спадок і продати житло і тому подібні причини», - розповіла «Вістям» Світлана Якимова.

У Дніпропетровську та в минулому році $ 88 тисяч були непоганим капіталом для вкладення в нерухомість. За словами ріелтора Романа Кошмана, в минулому році за $ 80 тис. Можна було без проблем купити трьох-, чотирикімнатну квартиру в спальному районі, з хорошим ремонтом.

У центрі, звичайно ж, все було дорожче, але за ці гроші цілком можна було підшукати двокімнатну квартиру. Трійка коштувала близько $ 120 тис.

За рік ціни впали на 20-40%, так що двушку з ремонтом зараз можна знайти і за $ 38 тис., А трикімнатне житло в спальнику - за $ 65 тис. У центрі трійка коштує приблизно $ 80-90 тис.

За ту ж суму - $ 80-90 тис. - можна також підшукати будинок в передмісті. «Але не дуже великий і не з великою ділянкою землі», - уточнив Роман Кошман. Наприклад, зараз за таку ціну виставлений на продаж будинок 140 кв. м. на 10 сотках в Підгороднє, за 10 км від Дніпропетровська.

«Ціни на дніпропетровські новобудови знизилися в доларовому еквіваленті не так істотно: з $ 1,4-1,5 тис. За квадрат до $ 1,2-1,3 тис. В центрі, а в спальних районах - з $ 1 тисячі до 750-800 за кв.м », - повідомив« Вістям »генеральний директор АН« Проспект »Юрій Алексєєнко.

У Кривому Розі, другому найбільшому місті області, за $ 80-90 тис. У минулому році можна було купити сталінку 70-85 кв. м в хорошому стані з автономним опаленням. «Не дизайнерський ремонт, але перекладений паркет або ламінат, кахель. Заїжджай і живи », - прокоментував« Вістям »ситуацію виконавчий директор« Бюро нерухомості «Спектр» Дмитро Костишин. В цьому році, за його словами, за ці кошти можна дозволити собі набагато більше: будинок-новобудова 120-150 кв. м з ремонтом під обробку.

Приїжджих серед покупців, як і в минулому році, трохи. «Може, відсотків десять, не більше. В основному ті, чий переїзд пов'язаний з роботою », - каже Костишин.

У минулому році приблизно за 90 тис. У. е. можна було купити дві однокімнатні квартири на житлових масивах (Таїрове, Черемушки, сел. Котовського), а в центрі - трикімнатну квартиру з неправильною плануванням і вимагає серйозного ремонту.

В цьому році за ті ж гроші доступні дві двокімнатні квартири середнього розміру або однокімнатна плюс трикімнатна на периферії, розповів «Вістям» провідний фахівець АН «Олександр-N» Олексій Красотов. А в центрі за них же можна розжитися на красиву троячку в дореволюційному або сталінському будинку.

З'явилися і пропозиції серед приватних будинків в межах міста в межах цієї суми, хоча рік тому при відсутності накопичень в розмірі не менше 150 тис. У. е. з вами просто ніхто не став би розмовляти.

А ось новобудови в ціні практично не втратили. «Якщо квадратний метр коштував близько 800 у. е., він стільки ж коштує і зараз, якщо був 1,5 тис. у. е., залишився 1,5. Однак продавці охоче йдуть на значне торг - до 20% », - розповів Красотов. Тобто за 80-90 тис. У. е. можна купити двокімнатну новобудову.

Приїжджі, за його словами, цікавляться саме квартирами в нових будинках, хоча змушені при цьому вибирати житло на масивах.

Минулої зими у Львові за $ 80-90 тис. Можна було купити трикімнатну чешку в спальних районах або непогану двушку ближче до центру, розповів директор ріелторського бюро «Варіант» Андрій Борисов.

За рік середні ціни в доларах, за спостереженнями ріелторів, у Львові мало змінилися, але посилилася диференціація. «Трохи знизилися - на 10% - доларові ціни на житло економ-класу радянської забудови. Зате на 5% підвищилися ціни на комфортне житло в центрі », - уточнив він.

Зараз найбільший попит спостерігається на житло 30-х років польського будівництва, з бетонними перекриттями між поверхами, загальною площею 63-65 кв. м і 12-метрової кухнею. «Таку квартиру за $ 90 тис. Ще пошукати треба, звичайно вони дорожче», - підкреслив Андрій Борисов.

Ціни на типове радянське житло у Львові просіли на 10%: двокімнатна чешка або хрущовка в минулому році коштувала близько $ 60 тис., А зараз - $ 55 тис. Трикімнатні квартири подешевшали в середньому з $ 70 тис. До $ 65 тис.

Львівські забудовники ще навесні негласно зафіксували ціни на своїх об'єктах в доларах, тому курсові коливання мало на них вплинули: ціни за квадратний метр коливаються між $ 1 тис. На околиці до $ 1,4 тис. В хорошому місці, ближче до центру. «Оскільки ціни не змінилися, то в цьому році, як і в минулому, за $ 80 тис. Можна купити двушку 55-65 кв. м в новобудові поруч з парковою зоною або троячку до 70 кв. м де-небудь подалі », - роз'яснив нам Борисов.

За його спостереженнями, приїжджі з Донецька віддають перевагу саме «сирим» квартирам в новині роях, вважаючи за краще знімати житло до тих пір, поки там не буде зроблений ремонт. «Психологічно їм легше жити в будинках з таким дизайном, ніж в старовинних австрійських будинках», - розповів експерт.


 Джерело: business.vesti-ukr.com