ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Нерухомість продовжує повільно падати в ціні

20 Листопада 2015 г.

«Дно», про який влітку говорили харківські ріелтори, схоже, поки що не досягнуто. На ринку вторинного житла триває плавне зниження цін.

Експерти впевнені, що така тенденція буде зберігатися ще деякий час. Звичайно, це безпосередньо залежить від курсових коливань, адже ціни на ринку нерухомості прив'язані до валюти.


Купувати вигідно як ніколи

Низьколіквідні об'єкти (квартири на перших та останніх поверхах, кутові, житло на околиці і т. Д.) Дешевшають швидше, вартість високоліквідних квартир знижується незначно.

Нерухомість як і раніше залишається вигідним вкладенням, тому попитом користуються і дешеві, і дорогі об'єкти.

- Банки не вселяють людям довіри. Купівля квартири розглядається як безпечне зберігання накопиченого капіталу. І зараз дійсно дуже вдалий час для того, щоб купити житло з якісним ремонтом і вже усією технікою, - стверджує керівник компанії ХАН Світлана Якимова. - Також вигідним, і тому поширеним, є обмін з доплатою. Ті, хто довго збирав на те, щоб переїхати з однокімнатної в «двушку», зараз можуть собі дозволити і «троячку». Інша справа, що це буде не той же район і не таке якість житлоплощі. Пропозиція на ринку перевищує попит: на сто квартир доводиться сорок покупців. А торг в жовтні склав близько 2%.

Нерухомість за кордоном: що можна купити за ціною київської квартири

- На кожен сегмент знаходиться свій покупець. Купують добре все і у всіх районах, - зазначає Світлана В'ячеславівна.

Середня вартість однокімнатної квартири становить 29500 «умовних одиниць» (чи то пак доларів), двушки - 49000 у. е., троячки - 61400, 4-кімнатної - 93600. Середня вартість квадратного метра: в 1-кімнатній квартирі - 716 у. е., в 2-кімнатній -756, в 3-кімнатній -705. Приклади найдешевших квартир, виставлених на продаж на початку листопада, за даними агентства «Місто»: 1-кімнатна з капітальним ремонтом по вул. Орешкова, з новою сантехнікою, сучасною плиткою, площею 20 квадратних метрів продається за 17500 у. е .; 1-кімнатна квартира по вул. Корчагінців (район медкомплекс), з броньованими дверима, пластиковими вікнами, вбудованою шафою-купе, великим заскленим балконом - за 21000 у. е. Квартири без ремонту на околиці можна придбати і за 14-16 тис. доларів.
Оренда: сезонне затишшя і пошук компромісу

Традиційне для серпня-вересня збільшення попиту позаду. Вартість оренди однокімнатної квартири, за даними агентств нерухомості, варіюється від 3 до 3,5 тис. Грн., «Двушки» - від 3,5 до 4. У трикімнатних квартирах здаються окремо кімнати, вкрай рідко їх знімають цілком сім'ї з дітьми. Оренда обійдеться в 3-4 тис. Грн. Затребуваними районами були і залишаються Салтівка, Олексіївка, прилеглі до центру масиви.

- Популярно Павлово Поле. Там багато новобудов і є квартири з хорошим ремонтом і навіть повністю обставлені. Але обійдуться такі варіанти в 4,5 тис. Грн. в місяць, - каже Світлана Якимова.

Середня ставка оренди типової однокімнатної квартири в центрі Харкова становить 7493 грн. в місяць, в спальних районах - від 3230 до 5088 грн., а на околиці - 3212 грн. За останні півтора року наймання житла подорожчав незрівнянно з доходами громадян.

- Ті квартири, за які просили 5 тис., Тепер обійдуться в 8-9 тис. Грн. Те, що 3,5 тис. Грн. коштувало, піднялося до 4-5 тис. Звичайно, коли в місто почали прибувати переселенці, власники підняли ціни, - констатує ріелтор Артем Ромалійскій. - Зараз їх потік зупинився. Але попит на недорогі квартири зростає за рахунок жителів області, які приїжджають в пошуках роботи.

Кількість так званих «бюджетних» варіантів - від 2,5 до 3,5 тис. Грн. максимум - скорочується.

- Зараз, коли комунальні послуги подорожчали, до 30% господарів, які виставляють квартири, знижують вартість на 200-300 грн., Але всю комуналку перекладають на мешканців, - ділиться спостереженням Артем Ромалійскій.

Також ріелтори бачать, що власники намагаються домовитися з квартиронаймачами про можливість спільної оплати комунальних послуг.

- Як правило, це усні домовленості. Поки обидві сторони чітко не підрахували, як саме подорожчають послуги, зокрема опалення. Особливо болюче це питання для тих сторін, між якими стійкі партнерські відносини сформувалися досить давно, оскільки власник житла зацікавлений в надійному постояльця, а той, у свою чергу, зацікавлений в можливості на прийнятних умовах знімати житло. Тому зараз вони цілком серйозно обговорюють питання оплати комуналки або «навпіл», або в інших пропорціях, - підкреслює Світлана Якимова.

Договору сторони укладають вкрай рідко, незважаючи на те, що офіційний документ дозволяє орендарю оформити субсидію на оплату послуг. Харків'яни вважають за краще приховувати від податкової інспекції додатковий дохід.

- Ми надаємо клієнтам зразки договору, щоб хоча б на півроку врегулювати взаємовідносини. Тоді б не було непередбачених підвищень, - пояснює Світлана Якимова. - Вмовляємо, але рішення за власниками.

- У моїй практиці був тільки один випадок оформлення договорів. Тоді фірма з газової сфери зняла для співробітників відразу 50 квартир. Все було задокументовано та податок власникам компенсували, - згадує Артем Ромалійскій. - Це виключення. Звичайні люди, для яких здача в оренду житла - доповнення до маленької пенсії або невисокою зарплатою, платити податок не хочуть. І в цьому випадку і квартир по 3 тисячі просто не було б.

Джерело: газета "Время"