ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

На питання «Бізнес» відповідає керівник компанії ХАН Світлана Якимова ...

18 Вересня 2013 г.

- Яка кількість угод з придбання нерухомості на первинному і вторинному ринках? Яке житло в Харкові користується найбільшим попитом? І за допомогою, яких інструментів купується (розстрочка, кредитування, програми «доступного житла», готівковий розрахунок)?

- В даний час, в Харкові на одну угоду щодо первинного ринку - тобто, продаж від забудовника або переуступку паю - в середньому, припадає близько 10 угод на вторинному ринку. Таке співвідношення пояснюється, перш за все, тим, що обсяг пропозиції житла на вторинному ринку перевищує обсяг пропозиції на первинному ринку.

Що стосується структури пропозиції первинного житла, то на середину вересня 2013 року близько 51% ринку займали об'єкти класу «бізнес», 33% - об'єкти класу «економ» і 16% - класу «преміум». При цьому структура попиту виглядала наступним чином: на придбання житла класу «економ» були націлені 31% покупців, житла класу «бізнес» - 47%, і класу «преміум» - 22% покупців.

Від загального числа покупців, 27% цікавилися однокімнатними квартирами, 36% - двокімнатні, 26% - трикімнатними і 9% - чотирикімнатними квартирами. Плануваннями з числом кімнат більше чотирьох цікавилося 3% покупців.

По розташуванню об'єктів найбільший інтерес - 25% від загального числа звернень - представляло Олексіївське напрямок. Потім центральні райони Харкова та Салтівське напрямок, 17% і 16% відповідно.

Найбільший інтерес покупців вже довгий час викликає житло класу «економ», як одне з найдоступніших на первинному ринку. І тут вирішальним фактором на користь покупки є ціна. Тоді як район, віддаленість від транспортних розв'язок, наявність поблизу супермаркетів, продуктових ринків шкіл і лікарень - все це береться до уваги в другу чергу.

Сьогодні практично всі забудовники пропонують різні програми покупки житла, в тому числі, і розстрочку. У більшості випадків квартири в нових будинках купується саме за допомогою цих інструментів. Купівля в кредит зараз зустрічається вкрай рідко.

- Які будівельні компанії представлені в Харківському регіоні?

- На харківському ринку первинної житлової нерухомості представлено близько 20 компаній. Якщо оцінювати їх з досвіду роботи в будівельній галузі і кількістю введених в експлуатацію об'єктів, то в першу десятку увійдуть «Житлобуд-1», «Житлобуд-2», «Авантаж», «ЖитлоБудІнвест», «Construction Group Internationa», «Альянс Девелопмент »,« ТММ »,« Мегаінвестбуд »,« КДСК »і« МКДУ ».

- Чи змінилася вартість нерухомості за останній рік?

- У вересні 2012 року середня вартість квадратного метра житла на первинному ринку становила еквівалент 969 доларів за квадратний метр. Сьогодні вона становить еквівалент 1035 доларів за метр.

- Які чинники необхідно враховувати забудовнику, для того щоб успішно реалізувати свій проект споживачеві?

- На мій погляд, вирішальним в успіху проекту є правильна оцінка потенціалу об'єкта. Тобто ще на етапі розробки проекту забудовникові необхідно чітко розуміти, як буде позиціонуватися об'єкт, які його конкурентні переваги, хто цільова аудиторія, якими будуть цінова політика і формати взаємин компанії з клієнтами, який рекламний і маркетинговий інструментарій необхідно задіяти для просування об'єкта, і так далі. В іншому випадку може виникнути ситуація, при якій, скажімо, об'єкти класу «економ» позиціонуються як «бізнес» не маючи на те фактичних підстав.

- Як Ви вважаєте, чому споживачі вважають за краще купувати житло на первинному ринку, а не на вторинному?

- Квартира в новому будинку має ряд переваг: більша - в порівнянні з квартирами на «вторинці» - площа, нові комунікації будинку, широкі можливості для планувань і так далі. При цьому ціни первинного ринку часто можна порівняти, а то і нижче рівня цін вторинного ринку. Подібна ситуація особливо характерна для початкових етапів будівництва будинку. Крім того, забудовники для реалізації проектів намагаються вибирати земельні ділянки в районах з розвинутою інфраструктурою, поблизу транспортних розв'язок, і так далі.