ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Міграція, як тренд і зниження цін, як прогноз: оцінка ситуації на ринку нерухомості України

31 Березня 2014 г.

У продавців житла на вторинному ринку нерухомості змінився ключовий мотив для здійснення угоди. За словами експертів, якщо раніше нерухомість найчастіше продавали заради покупки іншої житлоплощі і поліпшення житлових умов, то сьогодні на перший план вийшла гостра потреба переїзду.

«Багато зараз забирають родичів в Крим або навпаки відвозять з Криму. Причини очевидні: так як раніше, просто купивши квиток, відвідати острів або виїхати за його межі вже не вийде. І ймовірно, в осяжному майбутньому для того, щоб, банально, відвідати батьків, які проживають в Криму, жителям континентальної України належить вирішувати всі питання, пов'язані з перетином кордонів іншої держави. Відповідно, і кримчан чекатимуть ті ж труднощі при потребі відвідати Україну », - повідомила керівник компанії ХАН Світлана Якимова.

Географія міграцій продавців житла не обмежується тільки лише Кримом, підкреслила Світлана Якимова. За словами експерта, багато жителів Південного Сходу України зараз продають своє житло для того, щоб придбати нерухомість в будь-якому місті, розташованому на Заході України, зокрема, Львові, Івано-Франківську, або виїхати в Росію.

Метою продажу квартири або будинку також є переїзд в іншу країну, наприклад, Ізраїль, зазначила експерт. «Потреба в переїзді - це дуже сильний мотив, який змушує власників житлоплощі менше коливатися і приймати рішення про продаж в більш стислі терміни - замість кількох років за пару місяців. Міграційні процеси вже активізували ринок вторинного житла, привівши його у стан напруги, за яким послідує «розрядка» і деяке зниження цін. Виходячи з економічної теорії компромісів, ми можемо говорити про те, що при існуючому зростанні курсу долара близько 30%, середні ціни ринку нерухомості в період «розрядки» повинні знизитися приблизно на 15% », - зазначила керівник компанії ХАН. За прогнозами експерта, момент «розрядки» ринку і зниження середніх цін житла слід очікувати в найближчі півтора-два місяці.