ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Квадратний метр нерухомості в Харкові подешевшав в 2,5 рази.

22 Червня 2015 г.

Згідно з результатами досліджень служби маркетингу компанії ХАН, в березні-квітні 2015 року кількість мотивованих покупців житла в Харкові підвищилося на 58% в порівнянні з січнем-лютим 2015 року.

Цифра виглядає переконливо, але якщо провести аналіз подій, то цілком зрозуміло. У лютому поточного року коливання курсу валют досягли позначки в 40 гривень за долар, і на тлі цього стрибка ринок нерухомості практично завмер. Трохи пізніше, в березні курс національної валюти зміцнився і стабілізувався. Поряд з цим політична обстановка в Україні, в тому числі, і ситуація на Донбасі, була більш спокійною. Ці два фактори і призвели до того, що в березні-квітні покупці активізувалися, а попит на житло збільшився.
Квадратний метр нерухомості в Харкові подешевшав в 2,5 рази.

 

 


Джерело: http://provokacia.net/uncategory/15_06_03_kvadratnyiy_metr_nedvijimosti_v_harkove_podeshevel_v_25_raz" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow

 

 

 

 

Вторинний ринок

Найбільш затребуваними в квітні 2015 року на вторинному ринку залишалися однокімнатні (39%) і двокімнатні квартири (38%). Частка попиту на трикімнатні квартири склала 22%, тоді як чотирикімнатними квартирами покупці практично не цікавилися (1%).

Переваги покупців по районам істотно не змінювалися. Найчастіше підбирають варіанти в Салтівському (21%) і Олексіївському напрямку (19%), а також в Центральних районах (13%) і Холодногірському напрямку (9%).
Перевага по районам (мал.)

У порівнянні з докризовим вартістю житла, вкладення в покупку квартири або будинку сьогодні вдвічі вигідніше. Якщо до початку кризи і бойових дій середня вартість житла в Харкові становила 1 тис. Дол. За кв. метр, то в даний час вона становить 400 дол. за кв. метр. Ціна залежить від стану квартири, віддаленості від центру - чим ближче, тим дорожче, а також інфраструктури району, де знаходиться житло.

На кінець квітня 2015 року в Харкові в продажу знаходилося 3331 квартир. Це на 15% менше, ніж в березні і на 8% менше, ніж в квітні 2014 року.
Перевага по районам (мал.)

"Попит на житло в Харкові є. Однак відразу слід уточнити, що ми називаємо попитом. Якщо говорити в цілому про кількість покупців, то воно на ринку завжди приблизно однаково. Із загальної кількості покупців виділяється категорія, так званих" цільових "покупців: це ті люди, які протягом часового відрізку, скажімо, місяця приймають рішення придбати житло. Вони, найчастіше, розглядають варіант покупки в найкоротші терміни і складають левову частку всіх угод ", - розповідає член Ради директорів компанії ХАН Андрій Правдин.

Мотивація для здійснення угоди може бути різною: переїзд, поліпшення житлових умов, еміграція, погашення кредиту, тощо. Так ось кількість мотивованих покупців, які в основному і формують попит на житло, змінюється від місяця до місяця. Впливають на динаміку попиту два фактори: економічна і політична обстановка.

У вигідній ситуації зараз перебуває та категорія покупців, яка прагне поліпшити житлові умови і йде на угоди "обмін з доплатою". Тобто продають власне житло, після додають деяку суму для того, щоб купити велику за розмірами або кількістю кімнат житлоплощу. І якщо раніше для переїзду з двокімнатної квартири в трикімнатну в Харкові потрібно було близько 10-20 тисяч доларів, то зараз достатньо 5-6 тисяч доларів. До слова, подібну картину ми спостерігали при падінні ринку в період кризи 2008 року, яким з вигодою для себе скористалися багато "обмінники". По суті, сьогодні вони можуть зробити операцію, маючи в своєму розпорядженні вдвічі меншою сумою доплати, ніж рік-півтора назад.

Крім того, ситуація, що склалася найбільш вигідна тій категорії потенційних покупців, яка має в своєму розпорядженні вільні кошти. Сьогодні перед цими людьми стоїть питання: куди інвестувати кошти, щоб, як мінімум, зберегти, а, як максимум, примножити. Найбільш зрозумілими і традиційними залишаються два інструменти: банківський депозит або нерухомість. І самим логічним виглядає такий шлях: покласти заощадження в банк, дочекатися поки ціни житла досягнуть "дна", забрати гроші з банку і придбати житло. Але при всій своїй привабливості, цей шлях має певні ризики, зокрема, нестійке становище банківської системи. Тобто не факт, що поклавши гроші на депозит, людина зможе їх отримати назад. Тому зараз багато хто сприймає рішення і, не чекаючи подальшого зниження цін, вкладають кошти в купівлю нерухомості. Не останню роль в цьому відіграє той факт, що, в порівнянні з докризовим вартістю житла, вкладення в покупку квартири або будинку сьогодні вдвічі вигідніше, ціна за квадратний метр значно впала з 1 тис. Доларів до 400 дол.

Новобудови Харкова

Сьогодні найбільшим попитом користується житло в сегменті класу "економ". При цьому покупці розглядають переважно варІанта прямої покупки від забудовника або у введених в експлуатацію будинках, або в будинках, що знаходяться на фінальній стадії будівництва. Однак саме таких пропозицій сьогодні на ринку представлено дуже мало. Як правило, це квартири площею до 45 кв. метрів, що знаходяться у віддалених від центру районах, наприклад, на Салтівському шосе. Вартість квадратного метра в сегменті "економ" в даний час знаходиться в межах 8-9,5 тисяч гривень.

Більшість же наявних на ринку пропозицій житла економ-класу в новобудовах продаються від інвестора, який раннє придбав цю квартиру у забудовника і в даний час прагне її реалізувати. Відповідно, у інвестора ціна квадратно метра, найчастіше, вище, ніж у забудовника.

У сегменті "бізнес" покупці також в першу чергу цікавляться квартирами в будинках, введених в експлуатацію або в багатоповерхівках високого ступеня готовності. Середня вартість житла бізнес-класу становить 12,5 тисяч гривень за метр. Це квартири в будинках, розташовані в більш престижних обжитих районах, зі зручними транспортними розв'язками, з давно сформованою і добре розвинене інфраструктурою.

Разом з тим, і в сегменті "бізнес" і в сегменті "економ" переважна більшість покупців сьогодні займають вичікувальну позицію. Вона обумовлена ​​тим, що в період підвищення курсу долара забудовники також піднімали ціну, причому іноді, спостерігалося підвищення до 1000 гривень за метр в день. І це було закономірною реакцією на різке підвищення попиту, викликане тим, що категорія покупців, що мала на руках заощадження в доларі, міняла валюту за високим курсом і виходила на ринок з метою купити житло в найкоротші терміни. На як тільки долар "відскочив" назад, інтерес до цих об'єктів впав, оскільки після зниження курсу настільки ж помітного зниження вартості житла на первинному ринку не відбулося, і ціни досить довго залишалися на колишньому рівні. Сьогодні забудовники намагаються залучити покупця і знизили ціну квадратного метра в середньому на кілька сотень гривень. Однак, за словами експерта, на тлі попереднього підвищення на тисячі гривень таке зниження покупця приваблює слабо.

Зараз іпотечні кредити в Харкові не надає жоден банк. "Заявки, наскільки нам відомо, беруть, але позики, фактично, не видаються", - відзначає Андрій Правдин.

Покупці з особливими проблемами на ринку не стикаються, оскільки з точки зору механіки проведення операцій, ніяких ускладнюють життя нововведень не було, а ціни демонструють поступове зниження. Набагато складніше продавцям, оскільки, знову-таки, ціни знижуються, а співвідношення між кількістю покупців і продавців на ринку не на користь останніх.

"Багато потенційних покупців житла відкладають вирішення житлового питання на невизначений термін і вважають за краще орендувати житлоплощу", - відзначає експерт.

Що стосується оренди житла, то вартість однокімнатної квартири в Харкові сьогодні становить 3-4 тисячі гривень на місяць. Два роки тому така ж квартира здавалася за ціною 2 2,5 тисячі на місяць. Попит на оренду виріс на тлі стрибка курсу валют, загальне подорожчання, а також за рахунок перетікання частини клієнтів з ринку покупки в ринок оренди.