ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Керівник агентства ХАН Світлана Якимова розповіла порталу FINANCE.UA про причини зростання цін житла.

20 Вересня 2020 г.

Ціни, за якими власники житла виставляють об'єкти на продаж, досягли максимального за рік значення. Про це повідомили фахівці компанії «ХАН (Харківське агентство нерухомості).

Заявлена ​​вартість житла, за даними ріелторів, почала підвищуватися в червні і вже в серпні досягла позначки еквівалент 797 доларів за квадратний метр. І якщо врахувати, що в серпні 2019 року середні ціни продажу перебували на рівні $ 721, зростання даного показника склало 10,5%.
«Навесні і в першій половині літа ми спостерігали деяке« завмирання »ринку, викликане« коронакрізісом »кризи. А зростання цін житла, виставленого власниками на продаж, говорить про те, що ринок вже переформатувався.

Поступово і стабільно зростаючий попит обумовлений ситуацією в банківській сфері: якщо раніше люди більше вкладали в банки, то зараз цього не сприяє ні економічна ситуація, ні невисока процентна ставка по депозитах. Тобто кредитами користуються охочіше, ніж депозитами. А це переміщує потік заощаджень з банківського сектора на ринок нерухомості, покупка якої розглядається як інструмент підстраховки і збереження накопичень », - повідомила керівник компанії« ХАН »Світлана Якимова. Вона додала, що найбільшим попитом користуються найбільш ліквідні об'єкти - однокімнатні квартири і гостинки, які при необхідності досить легко продаються.
За словами експерта, в серпні поточного року також зріс середній показник цін реальних угод: в порівнянні з червнем середня ціна угод зросла на 7,6% або на $ 46 за квадратний метр.

Якщо така динаміка збережеться, то ціни житла вторинного ринку будуть поступово підвищуватися. У свою чергу темпи зростання цін будуть залежати від реалізації державних програм за доступними кредитами: якщо банки реально стануть кредитувати іпотеку під обіцяні 10% в гривні, то споживачі будуть з більшою охотою брати кредити і купувати житло, вважає експерт.

Публікація інтерв'ю на сторінках порталу FINANCE.UA