ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Інтерв'ю керівника компанії "ХАН" Світлани Якимової для порталу "СтройОбзор".

29 Серпня 2019 г.

На одного покупця квартири на вторинному ринку в Харкові доводиться п'ять продавців - вважають експерти.
Як повідомили СтройОбзор в компанії «ХАН», даний показник є найвищим за останні чотири роки.
«На наш погляд, ключова причина подібного співвідношення - це зростаюча привабливість квартир на первинному ринку. Зіставляючи основні чинники - вартість квартири, якість, інфраструктуру будинку і району, інвестиційну привабливість, ризики, - покупці приходять до висновку, що придбання житла в новобудові стратегічно є більш вигідним. Тоді як вторинний сегмент, в більшості випадків, розглядають ті покупці, яким необхідно вирішити житлове питання якомога швидше і з мінімальною фінансовим навантаженням », - розповіла керівник компанії Світлана Якимова.
Відтоку покупців на первинний ринок сприяють також завищені ціни вторинного житла.
«Виставляючи квартиру на продаж, власники вторинних квартир, як правило, дуже сильно завищують ціну. Найчастіше вони орієнтуються або на свої особисті побажання, або на ціни квартир в первинному сегменті. Завищені очікування продавців особливо наочно простежуються на різниці між ціною, яка була заявлена ​​до продажу, і реальною ціною угоди. Так, власники однокімнатних квартир при угоді поступаються близько 12% від спочатку заявленої вартості, власники двокімнатних - до 19%, трикімнатних - до 54% ​​», - додала експерт.
Так, в липні-серпні середня ціна реальних продажів однокімнатної квартири на вторинному ринку становила еквівалент близько $ 22 000, двокімнатної - $ 30 500, а трикімнатної - $ 30 000.
Якщо говорити про найближчі перспективи ринку, то, на думку Світлани Якимової, ціни первинного житла збережуть тенденцію до невеликого плавного зростання. Більш помітні коливання цін будуть можливі або в разі стрибків курсу валют, або законодавчих змін, позитивно впливають на інвестиційний клімат в Україні.

Стройобзор.ua