ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Хто з вигодою використовує ситуацію, що склалася на ринку нерухомості?

3 Квiтня 2015 г.

З найбільшою вигодою для себе ситуацію, що склалася на ринку вторинної нерухомості, використовують ті, хто продає житло з метою придбати іншу житлоплощу, тобто, так звані «обмінники». Такими є результати досліджень, проведених в березні 2015 року службою маркетингу компанії ХАН. «Сьогодні обмінники можуть поліпшити свої житлові умови, маючи в своєму розпорядженні вдвічі меншою сумою доплати, ніж, наприклад, рік-півтора назад. Так, якщо раніше для того, щоб переїхати, наприклад, з двокімнатної квартири в трикімнатну в Харкові потрібно було близько 10-20 тисяч доларів, то зараз достатньо 5-6 тисяч доларів. Подібну картину ми спостерігали при падінні ринку в період кризи 2008 року, яким з вигодою для себе скористалися багато «обмінники», - повідомила керівник компанії ХАН Світлана Якимова.

Експерт також додала, що отримати користь з ситуації, що склалася можуть і покупці житла. «Зараз на ринку є вибір. І є ймовірність, що розмір доплати за купується об'єкт ще може знизитися. Але з іншого боку, покупці точно можуть бути впевнені в тому, що якщо сьогодні вони не набувають відповідне і, в цілому, яке влаштовує житло, то завтра-післязавтра цей варіант зникне з продажу. В даний час перед покупцями відкрито, що називається, «вікно можливостей», - каже Світлана Якимова.

Разом з тим, «цінове дно» на ринку ще не досягнуто, вважає експерт. «З цього питання в ріелтерської середовищі є різночитання, але, на мій погляд, формула обчислення« цінового дна »така: середня ціна житла півтора роки тому (955 доларів за метр) помножена на 8,1 (курс долара тоді) і поділена на курс продажу долара сьогодні. І якщо виходити з цієї формули, то дно буде досягнуте тоді, коли при курсі, наприклад, 27 гривень за долар ціна на однокімнатну квартиру в спальному районі становитиме 12 тисяч доларів. Це буде дном ", - відзначає фахівець.

Довідка: Компанія ХАН входить в п'ятірку найбільших агентств Харкова. Є автором методик щодо з'ясування потреб клієнта і ефективному вирішенню завдань в рамках покупки, продажу, оренди житлової та комерційної нерухомості, а також аналізу ринку. Має у своєму розпорядженні 18-річним досвідом надання ріелторських послуг.