ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Харківські програмісти почали цікавитися елітним житлом

4 Жовтня 2012 г.

У 2012 році в Харкові змінився портрет покупця елітної нерухомості - все частіше серед покупців дорогих квартир і будинків з'являються працівники IT-індустрії.

Про це повідомила директор філії компанії ХАН Олена Манжос.

За її словами, в останні кілька років більшість угод по елітних будинків і квартир у Харкові полягали в основному чоловіками у віці від 35 до 55 років, проте в 2012 році збільшилася кількість угод за участю більш молодих покупців - у віці 25-30 років. Показово, що багато хто з них - програмісти.

«Таке« омолодження »покупців пов'язано з розвитком сфери IT в Харкові. Багато випускників харківських технічних вузів, програмісти за фахом, починають працювати на міжнародні компанії або компанії, які спеціалізуються на аутсорс. Як правило, ці молоді люди отримують високі офіційні зарплати на рівні 2-3 тисяч доларів. Специфіка ринку IT полягає також в тому, що працівники цієї сфери можуть з високою часткою ймовірності прогнозувати своє кар'єрне зростання. І, як наслідок - свої доходи в найближчі 3-5 років », - повідомила О. Манжос.

Найбільш популярними серед покупців-програмістів вважаються квартири в новобудовах близько 100 квадратних метрів і котеджі площею близько 150 квадратних метрів.

В цілому по ринку елітного житла, найбільше котируються квартири від 100 квадратних метрів і будинки від 150 до 300 квадратних метрів. Найбільш активним ціновим сегментом елітної нерухомості в Харкові є житло вартістю від 100 до 250 тисяч доларів. При цьому в 2012 році також істотно підвищився попит на котеджну нерухомість. Що стосується місця розташування, то в Харкові покупці воліють такі райони, як Холодна Гора, Журавлівка, Салтівка, селища Мала Данилівка, Високий, Вільхівка - в межах 30-кілометрової зони навколо міста.

«Зараз, в порівнянні навіть з 2007-2008 роками у покупців пропали побоювання щодо якості будівництва новобудов. Крім того, в даний час добудовані практично всі елітні об'єкти, будівництво яких було розпочато ще до кризи. Тобто пропозиція збільшилася значно, а попит навпаки дещо знизився за рахунок відсутності доступних кредитних коштів. Вибір став ширше, а вимоги у покупців - вище. Тому найчастіше продаються будинки і квартири з готовим ремонтом або з авторським дизайном », - підкреслила О. Манжос.

Довідка: Компанія ХАН заснована в 1996 році. Входить в п'ятірку найбільших агентств нерухомості Харкова. Надає повний пакет послуг купівлі, продажу та оренди житлової та комерційної нерухомості, а також надає консалтингові послуги з аналізу ринку.