ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Чому і на скільки подорожчало житло в Харкові? Експерти "ХАН" розповіли журналістам про ситуацію на ринку нерухомості.

16 Жовтня 2018 г.

    В кінці літа-початку осені ринок житлової нерухомості Харкова помітно активізувався. На думку експертів, традиційно спокійну для даного періоду року ситуацію "розворушив" несподіване зростання курсу долара. "У цьому році ми побачили нехарактерну динаміку долара: якщо в попередні роки курс починав підвищуватися, як правило, у вересні, то в поточному році долар почав дорожчати вже в липні. Саме це і викликало підвищення попиту влітку - коли ринок нерухомості традиційно знаходиться в стані «відпускного» затишшя. На активізацію покупців продавці відреагували закономірно і "підтягнули" ціни вгору ", - повідомила керівник компанії« ХАН »Світлана Якимова.
За даними експерта, до кінця серпня середня ціна пропозиції підвищилася на 2% в порівнянні з липнем і склала еквівалент 694 доларів за квадратний метр. Якщо порівняти цей показник з аналогічним періодом минулого року, то в кінці серпня 2017 року середня ціна пропозиції була на 5% нижче і перебувала на рівні 662 долара за метр.
Світлана Якимова наголосила, що навіть незначне зростання ціни дозволяє говорити про пожвавлення ринку: "Покупці розуміють, що восени-взимку ціна, як правило, підвищується. Більш того: потрібно враховувати, що найбільш активним ірешітельним покупцям зростання курсу долара відкриває короткострокові додаткові можливості. Мова ось про що: припустимо, у людини є доларові заощадження і мета придбати нерухомість. При підвищенні курсу долара гривневий еквівалент цих заощаджень, відповідно, зростає. і якщо на зміни курсу відреагувати оперативно, то можна обміняти долар на гривню і придбати, наприклад, житло на первинному ринку ще до того, як забудовники почнуть підвищувати ціни ».
    Експерт також додала, що користуючись зростанням курсу, покупці в липні-серпні розібрали найбільш якісне, ліквідне житло як на первинному, так і на вторинному ринках: це, переважно, квартири поліпшеного планування, на середніх поверхах, в будинках, що мають близьке розташування до метро і знаходяться в районах з добре розвиненою інфраструктурою. Подальша динаміка цін житла буде прямо залежати від коливань курсу валют, зазначила Світлана Якимова.
    Довідка: Компанія «ХАН» входить в п'ятірку найбільших агентств Харкова. Є автором методик щодо з'ясування потреб клієнта і ефективному вирішенню завдань в рамках покупки, продажу, оренди житлової та комерційної нерухомості, а також аналізу ринку. Має у своєму розпорядженні 21-річним досвідом надання ріелторських послуг.