ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Число офісів на продаж скоротилося в Харкові на третину

16 Жовтня 2012 г.

У III кварталі 2012 року обсяг пропозиції ринку офісної нерухомості Харкова в порівнянні з початком поточного року скоротився майже на 30%.

Як повідомила керівник компанії ХАН Світлана Якимова, якщо на початку цього року на продаж було виставлено 266 офісів, то в кінці III кварталу їх число скоротилося до 192. Однією з основних причин скорочення обсягів ринку купівлі-продажу С. Якимова бачить в поступовому перекладі офісів в сегмент оренди: продавці втомилися чекати і хочуть отримати гроші «тут і зараз». Також зважаючи на тривалий час продажу і низької вартості офісної нерухомості в Харкові частина об'єктів була повністю знята власниками з продажу «в очікуванні кращих часів».

В даний час, середня вартість квадратного метра офісної нерухомості в Харкові складає тисячу сто тридцять три доларів, що на 2,7% менше, ніж в попередньому кварталі 2012 року. При цьому рівень торгу в даному сегменті становить 5-10%: даний показник є одним з найвищих по ринку нерухомості в цілому.

Як зазначає експерт, найбільш затребуваними з точки зору покупця в Харкові вважаються офіси в традиційно ділових районах міста: у центрі - 43%, в прилеглих до центру - 21%, а також на Павловому Полі і в районі ст. м. Наукова - 15%.

«Найпопулярнішими зараз є офісні приміщення невеликої площі - до 65 кв.м. або офіси понад 150-200 кв.м. І в тій, і в іншій категорії основними покупцями виступають представники юридичного, медичного і кредитно-банківського бізнесу. Площа нерухомості, що купується безпосередньо залежить від розмірів компанії-покупця. Тобто, наприклад, успішний нотаріус придбає офіс на 150 кв.м., а його менш удачливий колега віддасть перевагу нерухомість значно меншої площі - до 60 кв. м. », - підкреслила С. Якимова.

Довідка: Компанія ХАН заснована в 1996 році. Входить в п'ятірку найбільших агентств нерухомості Харкова. Надає повний пакет послуг купівлі, продажу та оренди житлової та комерційної нерухомості, а також надає консалтингові послуги з аналізу ринку.