ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК
Жити зараз
думати про майбутнє

Портал про нерухомість №1 в Харкові

Агентства нерухомості ХАН (Харків) і «Проспект» (Дніпро) в ефірі радіо «ВІСТІ»

25 Липня 2016 г.

Де і на скільки подешевшало житло в Україні? Фахівці ринку нерухомості з'ясували, як з початку поточного року змінилися ціни вторинного житла в ряді найбільших міст України.

Одеса

Так, за даними ріелторів Одеси, за шість місяців житло класу "економ" подешевшало, в середньому, на 8-10%, класів "бізнес" і "еліт" на 10% і 12-15% відповідно. При цьому, як підкреслюють фахівці, продавці і покупці поводяться дуже активно: "Конкуренція серед продавців висока. І сьогодні у виграші залишається той, хто зважиться продати за принципом« дешевше ніж у сусіда ». Основний парадокс сьогоднішнього ринку полягає в тому, що при високому попиті ціни продовжують прагнути вниз, так як купують виключно ті об'єкти, які спочатку пропонують дешевше, ніж їх аналоги. А головний мотив покупців - придбання нерухомості для подальшої здачі в оренду - цілком виправдав себе. Це наочно продемонстрували як минулий, так і поточний відпускні сезони ", - зазначив провідний фахівець агентства« Олександр-N »Олексій Красотов. За словами експерта, вартість одно- двокімнатних квартир класу "економ" в Одесі сьогодні коливається в межах еквівалент 15-40 тисяч доларів. Житло класу "бізнес" коштує від 40 до 120 тисяч доларів, а класу "еліт" - від 120 тисяч.

Дніпропетровськ

У Дніпропетровську, як відзначають ріелтори, з початку року на 5% підвищилися ціни об'єктів класу "економ". "Житло цього класу є найбільш затребуваним. Найбільш доступні квартири з сегмента" економ "ринок Дніпропетровська активно" вибрав "ще в минулому році. Відповідно, пропозиція скоротилася і ціни підвищилися. У грошовому вираженні подорожчання склало еквівалент від 17 до 32 доларів за метр", - повідомив генеральний директор агентства нерухомості «Проспект» Юрій Алексєєнко. При цьому, як зазначив експерт, ціни житла сегментів "бізнес" і "еліт" за шість місяців не змінилися. Фахівець додав, що на тлі підвищення вартості комунальних послуг, а також вступу в силу нововведень в оподаткуванні нерухомості знизився попит на квартири великої площі. "Якщо раніше придбання 4-кімнатної квартири за ціною 3-кімнатної розглядали як вигідну інвестицію, то сьогодні покупці, часто, відмовляються від об'єкта, навіть якщо ціна влаштовує", - додав Юрій Алексєєнко. За даними експерта, в даний в Дніпропетровську ціна житла класу "економ" становить, в середньому, еквівалент від 350 до 650 доларів за метр, класу "бізнес" - від 550 до 1000 доларів за метр, класу "еліт" - від 1500 до 3000 за метр.

Харків

Харківський ринок вторинної нерухомості в кінці першого півріччя здивував фахівців різким збільшенням різниці між ціною, яку просять продавці і ціною, яку готові дати покупці. "З травня по червень розрив між ціною пропозиції та ціною реальної угоди збільшився на 6,5%: з 69 до 122 доларів. Це говорить про те, що стабілізація курсу долара дала продавцям надію на зростання цін в найближчому майбутньому. Однак покупці очікування продавців не виправдали і сьогодні угоди по об'єктах, ціна яких перевищує ринкову, вкрай рідкісні ", - повідомила керівник компанії ХАН Світлана Якимова. В цілому, як зазначила експерт, ціни вторинного ринку житла залишилися на рівні початку цього року. "Коливання цін, які ми бачили протягом півріччя, були викликані стрибками курсів долара. Зараз курс досить стабільний, і вартість об'єктів прийшла до тих позначок, які об'єктивно сформовані попитом і пропозицією: середня вартість квадратного метра на вторинному ринку Харкова становить еквівалент 585 доларів" , - додала Світлана Якимова. За даними експерта, в даний час житло класу "економ" на вторинному ринку коштує від 23712 до 59 279 доларів, класу "бізнес" - від 39 657 до 96 055 доларів, "еліт" - 72353 до 230 000 доларів.